Mesto Trnava

Trnava má ako prvé krajské mesto otestovaných všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb a mestskej polície na COVID-19

Počas uplynulých dní prešli všetci zamestnanci trnavských zariadení sociálnych služieb i príslušníci Mestskej polície mesta Trnava testovaním na nový koronavírus. Všetky doteraz vykonané testy boli negatívne, výsledky testovania z utorka 21. apríla budú známe najneskôr vo štvrtok. Testovanie sa bude opakovať v týždňových cykloch.

„Sme prvé krajské mesto, ktoré takéto testovanie pre zamestnancov v prvej línii starostlivosti o seniorov zabezpečilo,“ hovorí primátor Peter Bročka. „Testy sme robili vo vlastnej réžii, nečakali sme na pomoc od štátu, pretože čas hrá v tejto situácii kľúčovú rolu. Preventívne opatrenia, ktoré sme podnikli od prvých dní mimoriadnej situácie, sa ukázali byť správne. Zvyšok záleží na zodpovednosti ľudí.“

V Zariadení pre seniorov na Ulici Terézie Vansovej a zariadeniach opatrovateľskej služby na Hospodárskej a Coburgovej ulici platí od 6. marca 2020 zákaz návštev a sprísnený hygienický režim. Klienti sú chránení pred potenciálnym rizikom pri kontakte s verejnosťou, stýkajú sa len s personálom za sprísnených hygienických pravidiel.

Negatívne výsledky testov na ochorenie COVID-19 mali aj všetci príslušníci trnavskej mestskej polície. Okrem samozrejmých hygienických opatrení mestská polícia obmedzila kontakt s verejnosťou v centrále na Trhovej 2 a odložila predvolania občanov na neskoršie obdobie podľa vývinu situácie.

Foto: Peter Bročka

21.4.2020 12:25

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová