Mesto Trnava

Trnava má najviac moderných detských ihrísk na Slovensku, mesto ich chce naďalej projektovať v spolupráci s občanmi

Mestská samospráva systematicky stavia nové a obnovuje jestvujúce detské ihriská. V súčasnosti už má Trnava najviac nových, moderných detských ihrísk na počet obyvateľov na Slovensku. V deťoch je naša budúcnosť, ale formuje ich naša prítomnosť. Mestská samospráva vníma túto zodpovednosť a chce projektmi nových ihrísk naďalej prispievať k tomu, aby deti mohli vyrastať v podnetnom a kultúrnom prostredí, vytváranom v spolupráci s obyvateľmi mesta. Preto august povýšila na Mesiac detských ihrísk a pripravila dotazník, v ktorom občania môžu vyjadriť svoje aktuálne podnety a pripomienky.

Trnavské ihriská vznikajú vďaka inšpiráciám z domova aj zo zahraničia. Predovšetkým ich však už tvoríme spolu s vami – prostredníctvom participatívneho plánovania, ktoré sme spustili v roku 2016.
Váš názor na nové a zrekonštruované ihriská nás zaujíma aj po ich dokončení, aby sme vedeli, či sa vaše predstavy a požiadavky zmenili na skutočnosť, alebo si myslíte, že niečo by sa dalo spraviť ešte lepšie. Zahrajte sa spolu s deťmi na ihriskách, ktoré navštevujete najčastejšie, vnímajte ich vybavenie a vzhľad očami dieťaťa aj dospeláka, a pošlite nám prostredníctvom dotazníka spätnú väzbu. Spoločne môžeme trnavské ihriská posunúť na ešte vyššiu úroveň.

Držať vysoké tempo budovania ihrísk a zároveň s každým ďalším projektom zvyšovať ich kvalitu, sa nám darí aj vďaka našim úspešným žiadostiam o externé zdroje. Ku každému jednému euru z vašich daní sme získali ďalších viac než desať eur z eurofondov.

Herný areál na Beethovenovej ulici
Pohľad na herný areál s fitness prvkami na ulici Ludvika van Beethovena

 

3.8.2022 17:16

Komentárov: 0