Mesto Trnava

Trnava má nové e-formuláre, pošlete cez ne aj daňové priznanie

Na podanie priznania k dani z nehnuteľnosti je viacero možností – odoslanie e-mailom, poštou či doručenie do schránky pred mestským úradom. Daňovníci, ktorí majú elektronický občiansky preukaz s čipom a čítačkou, môžu priznanie podať cez ústredný portál verejnej správy (ÚPVS) slovensko.sk.

Nedávno sme vám v podrobnom návode predstavili postup – stiahnutie tlačiva na stránke Ministerstva financií SR a po vyplnení jeho odoslanie cez tzv. všeobecné podanie. Po novom je prostredníctvom elektronického formuláru celý proces ešte jednoduchší. Mesto Trnava zaregistrovalo na ÚPVS e-formuláre pre fyzické i právnické osoby, ktoré umožnia kompletné vybavenie priznania k miestnym daniam priamo na slovensko.sk.

Elektronické formuláre sú zverejnené na webstránke mesta trnava.sk v sekcii Občan (v ľavom menu). Na zobrazenie medzi službami, ktoré slovensko.sk ponúka, ešte čakajú. Sú zaregistrované aj v centrálnom úložisku formulárov, tento proces však trvá niekoľko mesiacov, preto sú zatiaľ dostupné len cez web samosprávy.

>>> Všetky elektronické formuláre Mesta Trnava <<<

21.1.2021 10:55

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?