Mesto Trnava

Trnava má Zlaté vedro, vyriešila viac ako 90% občianskych podnetov

Trnava má Zlaté vedro, vyriešila viac ako 90% občianskych podnetov a s výrazným náskokom získala Zlaté vedro v hlavnej kategórii Riešenia podnetov medzi mestami nad 20 000 obyvateľov. Ocenenie odovzdali 27. septembra viceprimátorke Eve Nemčovskej a zástupcovia Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť.

Trnava sa tak opäť po minuloročnom vypadnutí z prvej trojky, dostala tam, kde patrí,  na pomyslený Olymp súťaže samospráv. „S projektom Odkaz pre starostu sa nám spolupracuje výborne. Portál nám pomáha zosumarizovať žiadosti od občanov,  ktoré po vyriešení zlepšujú kvalitu života v meste. Na každom podnete pracujeme s tým , aby bol v rámci možností vyriešený čo najskôr a k spokojnosti občanov. Niekedy je to dosť náročné, aj preto ma teší, že za minulý rok sa nám podarilo vyriešiť a uzatvoriť viac ako 92% percent z celkového počtu 1154 podnetov,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

K prvému miestu sa vyjadrila i viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.   „Som rada, že sa nám ocenenie opäť podarilo získať, pretože všetky podnety od občanov sú pre nás dôležité a pomáhajú nám zlepšovať kvalitu života v meste. Chcela by som tiež poďakovať zamestnancom mesta a referentovi odkazu Andrejovi Jančovičovi.“

Čísla nepustia, z 1154 podnetov bolo vyriešených alebo uzatvorených 1070, v riešení ich zostalo iba 84. Najviac zastúpené podnety boli z oblasti zelene, životného prostredia, mestského mobiliáru, verejných služieb a poriadku, dlhodobo odstavených áut, opráv ciest a chodníkov a vyriešené bola aj väčšina pripomienok, týkajúcich sa riešenia dopravy a dopravného značenia.   

Finiš mesta bol najmä v posledných mesiacoch výrazný, rekord je viac ako 120 vyriešených podnetov za týždeň. Na odkaze sa pracovalo aj počas víkendov i po pracovnom čase. „Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí pomohli získať pre Trnavu Zlaté vedro. Som rád, že záverečným šprintom sa nám podarilo vyriešiť skoro všetky podnety a sme na prvom mieste,“ dodal referent Odkazu pre starostu a webredaktor Andrej Jančovič.

Na ďalších dvoch medailových priečkach sa umiestnili mestské časti hlavného mesta: Bratislava – Rača a Bratislava – Vrakuňa. Ocenenie je výsledkom precíznej práce všetkých zamestnancov mesta, mestskej polície, a a mestských organizácií i adminovi odkazu za čo im patrí poďakovanie. Nie všetky podnety sa dajú vyriešiť ihneď, niektoré, ako napríklad veľké investičné akcie sú dlhodobého charakteru. 

Mesto Trnava tiež ďakuje všetkým občanom, ktorí nás prostredníctvom tohto portálu podnetmi upozorňujú na zlepšenia v meste.

FOTO: Prvé miesto v kategórii Riešenia podnetov za rok 2021 získala Trnava.  

FOTO: Ocenenie prevzala viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská. 

FOTO: Barbora Peregrim z Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť odovzdáva ocenenie viceprimátorke Eve Nemčovskej 

 

FOTO:  Zlaté vedro pre Mesto Trnavu prevzali viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská a referent portálu OPS a webredaktor Andrej Jančovič.

27.9.2022 13:48

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?