Mesto Trnava

Trnava poslala kamión s humanitárnou pomocou do Charkova, partnerského mesta na Ukrajine

Ukrajinský Charkov je jedným z partnerským miest Trnavy. Už takmer dva mesiace čelí útokom ruskej armády a oproti fotografii nižšie sa kvôli vojne zmenil na nepoznanie.

„S našimi charkovskými priateľmi sme v kontakte, pokiaľ im to podmienky dovoľujú. Niekoľkým ženám, deťom a seniorom sa z takmer 1 700 kilometrov vzdialeného Charkova podarilo utiecť až sem a v Trnave našli dočasný domov a bezpečie. Tým, ktorí tam ostali, sa snažíme pomôcť, ako sa dá," hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Mesto pred pár dňami vyslalo do Charkova kamión naložený potravinami, drogériou, zdravotníckym materiálom a ďalšími potrebami pre deti i dospelých. Zásielka v hodnote takmer 25 000 eur práve na Veľkú noc úspešne dorazila do cieľa. Humanitárna pomoc sa z Trnavy dostala tam, kde treba.

„Na prvú zásielku nadviažeme ďalšou – vždy, keď do Charkova dorazí jeden kamión, vyšleme ďalší. Keď budeme tento systém pomoci po logistickej stránke stabilizovaný, máme v úmysle vyhlásiť verejnú zbierku, ak by chceli konkrétnymi vecami prispieť aj dobrovoľníci z radov občanov," doplnil primátor.

Mesto Trnava ďakuje spotrebným družstvám COOP Jednota Trnava, Senica a Topoľčany za darovanie časti humanitárnej pomoci v celkovej hodnote 10 000 eur. Ďakujeme aj spoločnosti COOP VOZ Trnava, ktorá po logistickej a technickej stránke pripravila vyslanie zásielky.


Námestie slobody v Charkove kedysi. Vojna však všetko zmenila a tento pohľad je už, žiaľ, minulosťou.


Primátor Trnavy Peter Bročka v utorok 19. apríla 2022 na radnici prijal predsedov spotrebných družstiev COOP Jednota (zprava: Ivan Bzdúšek – COOP Jednota Senica, SD, Ján Štrbo  COOP Jednota Trnava, SD a Vladimír Habaj – COOP Jednota Topoľčany, SD) a riaditeľa spoločnosti COOP VOZ, a. s. Antona Šišku).


Kamión naložený paletami s humanitárnou pomocou sa šťastne dostal do cieľa v Charkove.

20.4.2022 11:41

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová