Mesto Trnava

Trnava prezentovala Mestský priemyselný a technologický park na Slovenskej kooperačnej burze

Siedmy ročník Slovenskej kooperačnej burzy zorganizovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) 20. novembra 2013 v priestoroch hotela Bratislava. Podujatie slávnostne otvoril premiér Slovenskej republiky Róbert Fico za účasti ministra hospodárstva SR, veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku a ďalších významných predstaviteľov hospodárskeho života krajiny. Na podujatí sa zúčastnilo aj Mesto Trnava prostredníctvom zástupcov odboru priemyselného parku a inovačných procesov.
Slovenská kooperačná burza je každoročne najväčším podujatím, ktoré organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu. Hlavným poslaním tejto medzinárodnej subkontraktačnej akcie boli stretnutia zamerané na bilaterálne rozhovory medzi slovenskými a zahraničnými firmami s cieľom nadviazať nové obchodné vzťahy.
Hlavným zámerom zástupcov trnavskej mestskej samosprávy bolo prezentovať pri tejto príležitosti novovybudovaný Mestský priemyselný a technologický park (TIP) v Trnave a dostať ho do hlbšieho povedomia slovenskej i zahraničnej odbornej verejnosti. V úvodnom bloku prezentácií bol TIP predstavený prostredníctvom Viery Vančovej ako vhodné miesto pre podnikateľov hľadajúcich nové administratívne, výrobné či skladové priestory.
Počas podujatia prebehol zároveň celý rad vzájomných rozhovorov medzi zástupcami mesta a potenciálnymi záujemcami o prenájom  TIP-u. Ponúkaný bol nový propagačný materiál vo forme brožúr v anglickom i nemeckom jazyku a vzhľadom na skutočnosť, že tohtoročná burza bola orientovaná predovšetkým na budovanie partnerstiev s podnikmi Ruskej federácie, i v ruskom jazyku. Jednotliví záujemcovia mali možnosť získať základné informácie o investičnom potenciáli mesta Trnavy, ale najmä o konkrétnych možnostiach prenájmu priestorov v TIP-e. Jedným z najzaujímavejších stretnutí bolo rokovanie zástupcov mesta s prezidentom obchodnej a priemyselnej komory v regióne Jaroslavľ Valerijom Lavrovom, ktorý sa aktívne zaujímal nielen o prevádzku trnavského priemyselného parku, ale aj o fungovanie automobilového klastra a o stretnutie priamo na pôde mesta Trnavy.
Veríme, že i toto odborné podujatie bude prínosom pre pôsobenie Mestského priemyselného a technologického parku Trnava a pre ekonomický rozvoj mesta.

Podrobnejšie informácie o  podujatí sú publikované na webovej stránke SARIO.

22.11.2013 15:08

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?