Mesto Trnava

Trnava pripravuje nové VZN o rušení nočného pokoja, príďte vyjadriť svoj názor v diskusii

O ktorej hodine by malo večer mesto stíchnuť a ponoriť sa do nočného pokoja? Táto téma vzbudzuje veľkú diskusiu i emócie. Občania bývajúci v blízkosti prevádzok majú o nej inú predstavu než majitelia takýchto podnikov či ľudia, ktorí sa radi zabavia aj v neskorších večerných hodinách. Vyhovieť každému je ťažké, niekedy nemožné, treba však hľadať kompromisy a riešenia, ktoré budú čo najviac vyhovovať všetkým zúčastneným stranám.

Mesto Trnava preto organizuje verejnú diskusiu v pondelok 3. februára 2020 o 16.00 hod. v zasadačke mestského zastupiteľstva na radnici (Hlavná 1), kde budú svoj názor môcť vyjadriť obyvatelia mesta i podnikatelia. Samospráva bude z tejto spätnej väzby vychádzať pri príprave návrhu všeobecne záväzného nariadenia.
Pripomeňme, že za rušenie nočného pokoja sa okrem hlasnej hudby považuje aj hlasné vyspevovanie, vykrikovanie, zhováranie alebo vytváranie iných hlasitých zvukových efektov a zvukov (napr. zábavná pyrotechnika, neopodstatnené používanie klaksónov, hlučná jazda na motorke, vibrácie tónov nízkej frekvencie a pod.).

29.1.2020 12:48

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?