Mesto Trnava

#TRNAVA sa mení na #ART

Známy trnavský hashtag na pešej zóne sa 15. októbra 2020 zmenil na #ART. Písmená boli vyňaté z pôvodného konceptu #TRNAVA. Nový hashtag je symbolickým odkazom, že aj v časoch pandémie v Trnave na kultúre záleží.

„Už dlhšie sme rozmýšľali, ako citlivo vyjadriť podporu umeniu, ktoré aktuálne zažíva existenčne náročné obdobie. Práve hashtag sa nám zdal skvelým komunikátorom myšlienky. Nadpis ART bude pripomínať dôležitosť umenia priamo na ulici. Je to najmenej, čo môžeme v tejto situácii spraviť,“ povedal šéf kultúry mesta Trnava, Peter Cagala

Zmena nápisu z TRNAVA na ART sa symbolicky udial, kedy sa zavreli všetky prevádzky divadelných, hudobných, filmových a iných umeleckých predstavení na Slovensku.
Z pôvodných siedmich symbolov ostáva na ulici A od Nikolety Gajarovej, R od Michala Sivka a T od Hedvigy Gutierrez. Autorkou dvojmriežky, teda hashtagu je Žaneta Aradská. S novým hashtagom sa môžete v Trnave oddnes fotiť a vyjadriť symbolicky podporu umeniu aj vy.„Autori písmen, ktoré ostali na ulici, sú nadšení, že sú súčasťou nového zmysluplného konceptu. Veríme, že aj  Trnavčania sa s myšlienkou nového hashtagu ART stotožnia a podporia ju,“ dodáva Peter Cagala.


Nápis TRNAVA zdobil mesto v komplexnej podobe od júna.  Je to už v poradí piata edícia  obľúbeného hashtagu, s ktorým sa v Trnave za jednu sezónu fotia stovky ľudí. Každé písmeno hashtagu vždy maľuje iný umelec,  upozornil na rozdielnosť ľudí, ktorých spája jedno mesto. Počas predošlých ročníkov maľovali umelci svoje písmeno priamo na ulici. Túto jar kvôli pandémii ozdobili autori písmeno doma, prípadne vo svojich ateliéroch podľa jednej farebnej palety, ktorú nastavil kurátor Ján Baláž.


TS Správa športových a kultúrnych zariadení, video: Cukru

16.10.2020 7:43

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?