Mesto Trnava

Trnava si tento rok vybicyklovala zatiaľ najlepšie umiestnenie v súťaži Do práce na bicykli

402 cyklistov zaregistrovaných v 121 tímoch počas mája jazdilo do práce a späť na dvoch kolesách. Spolu tak prešli 47 182,01 km a ušetrili naše životné prostredie od 12 576,85 kg CO2. Také sú aktuálne výsledky celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, v ktorej nemohla Trnava chýbať ani tento rok. Hlavnou myšlienkou kampane organizovanej Ministerstvom dopravy a výstavby SR je podpora udržateľnej mobility a motivácia verejnosti využívať alternatívne spôsoby dopravy v meste.

Vďaka súťažiacim z trnavských firiem, medzi ktorými boli tradične aj zamestnanci Mesta Trnava, sa naše mesto medzi slovenskými samosprávami umiestnilo na piatom mieste vzhľadom na počet jázd aj najazdených kilometrov. Ide o zatiaľ najvyššie umiestnenie Trnavy počas šesťročnej histórie jej zápolenia. Trnavské tímy spolu tento rok uskutočnili 6 664 jázd, čo znamená priemerne 117,37 km na jedného účastníka.

„Napriek nepriaznivému májovému počasiu sa do súťaže zapojilo množstvo ľudí a ich počet každým rokom rastie. Ďakujeme všetkým, ktorí jazdili za naše mesto a poctivo si zapisovali kilometre. Veríme, že čo najviac z nich bude bicykel využívať aj naďalej,“ hovorí koordinátorka kampane za Trnavu Ľubica Miksádová z odboru vzdelávania, športu a kultúry mestského úradu.

Okrem celoslovenského rebríčka sa výsledky vyhodnocujú aj na lokálnej úrovni. Slávnostné udeľovanie cien nás čaká v júli na radnici, víťazné tímy aj jednotlivci budú odmenení.  

Výsledky v rámci Trnavy


Tímy:


Najviac km: Cestári TTSK (Juraj Masár, Terézia Kuchárová, Imrich Vajas) – 3 294,37 km

Najviac jázd: Bike – Jednota (Budinská Jana, Tarková Oľga, Rády Alexandra, Kalivodová Jana) – 162 jázd


Jednotlivci:


Najviac km: Juraj Masár (tím Cestári TTSK) – 2 405,09km

Najviac jázd: Michal Patzelt (tím MaJaMi) – 49 jázd


Bonusová kategória:


Miroslav Nemeček (tím Žoskári)


Ilustračné foto: pixabay.com

26.6.2019 15:56

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?