Mesto Trnava

Trnavčania vo veku nad 65 rokov dostali od mesta respirátory

Mesto Trnava distribuovalo seniorom vo veku nad 65 rokov respirátory typu FFP2 bez výdychového ventilu. Trnavčania si ich v uplynulých dňoch našli vo svojich poštových schránkach spolu s listom a informáciami o ich použití. Obálky pripravovali a roznášali zamestnanci Mestského úradu v Trnave, spoločne vybavili takmer 13 000 zásielok.

Zo strany mesta ide o symbolické gesto, ktoré chce seniorom pripomenúť, že v boji proti koronavírusu nie sú sami. Samospráva už od prvej vlny pandémie intenzívne pracuje na tom, aby ochránila životy a zdravie svojich občanov.

Systémovým riešením, ktoré môže situáciu konečne obrátiť k lepšiemu, bude sprevádzkovanie veľkokapacitného vakcinačného centra v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici. Mesto Trnava ho vybudovalo už minulý týždeň a vybavilo ho po materiálnej aj technickej stránke. Ďalší postup a organizácia očkovania by mali byť v réžii Fakultnej nemocnice Trnava. V prípade dodávky väčšieho počtu vakcín sú priestory plne k dispozícii. Ich výhodou je lepšia dopravná dostupnosť oproti ostatným centrám, priestorová kapacita, bezbariérovosť a veľké parkovisko.


Bezmála 13 000 listov čaká na zabalenie do obálok spolu s respirátormi.


List pre seniorovČasť obálok pripravená na doručenie do schránok.

24.2.2021 15:25

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová