Mesto Trnava

Trnavou zaznejú tóny folku

Ľudský hlas je pôvodný hudobný nástroj. Útulný priestor Berlineru zas praje hudbe nenáročnej na obsadenie. Do týchto priestorov sa preto organizátori rozhodli pozvať muzikantov, ktorí si vystačia so svojím hlasom a gitarou.
Folk ako žáner je taký starý, až je nový. Dôkazom toho je aj maturantka Lívia Doležalová z blízkeho Hlohovca. Ďalšie novodobé „ľudovky“ zahrajú a zaspievajú Aleš Švec, tiež Hlohovčan, a Ján Hito Hurtík, pôvodom z Prievidze, ktorý sa v Trnave zastaví v rámci turné k novému albumu Akurát (RedGuerilla) z decembra 2014.
Folkový koncert prebehne už túto sobotu od 19. hodine. Vstupné 2 Eurá.

Aleš Švec

Gitarista a spevák Aleš Švec hráva s Danom Hanákom v zoskupení Acoustic Beat. Skladá vlastné piesne a niektoré z nich interpretuje aj v pop-rockovej kapele Druhá edícia. V Berlineri vystúpi so sprievodom basgitary (Ivan Sabo).


Lívia Doležalová

Má 19 rokov a pochádza z malej dedinky pri Hlohovci. Na gitare hrá asi 6 rokov a za ten čas už vystriedala viacero projektov (napríklad aj jazzovú kapelu). V súčasnosti vystupuje sólo s gitarou alebo v spojení gitara a kontrabas (Marek Selnekovič). Tvorí vlastné skladby, ktoré zatiaľ predstavila hlavne v Hlohovci a preto sa už veľmi teší na Trnavu. Lívia chce svojím spevom a gitarkou robiť ľuďom radosť.


Ján Hito Hurtík

Pesničkár pôvodom z Prievidze hrajúci niečo na pomedzí folku, bluesu, country a punku sa momentálne vyskytuje najmä v Bratislave. Po demonahrávke HITO (2009) a samizdatovom albume Vysypala sa… (2010) vydal so sprievodnou kapelou Stromáci EP Bicykel (2012) a v decembri 2014 sólový album Akurát.

Ďalšie informácie o podujatí a hudobné ukážky nájdete na adresách:

www.facebook.com
www.malyberlin.sk

Tlačová správa: OZ Publikum

20.3.2015 10:24

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová