Mesto Trnava

Trnavská cykloveža už funguje v uzavretej skúšobnej prevádzke, pre verejnosť sa otvorí 7. januára

Medzi železničnou a autobusovou stanicou na Staničnej ulici v Trnave vyrástol prvý automatický parkovací dom pre bicykle na Slovensku. Dvanásťuholníková stavba s kapacitou 118 bicyklov (16 detských a 102 pre dospelých) sa začala stavať v auguste, práce boli ukončené v októbri. Momentálne je cykloveža v skúšobnej prevádzke, aby sa 7. januára 2020 mohla otvoriť pre verejnosť.

Poplatok za uschovanie bicykla v cykloveži bude symbolický – 10 centov na 24 hodín. Systém úschovy bicykla bude veľmi jednoduchý a intuitívny. Celý proces bude trvať asi desať sekúnd a všetky pokyny sa zobrazia na monitore. Po vložení bicykla ho systém prevezme, uskladní a vytlačí úschovný lístok. Ten zákazník po svojom návrate vloží do čítačky, uhradí požadovanú sumu a vyzdvihne si svoj bicykel.

Každý, kto je zaregistrovaný v bikesharingovom systéme Arboria bike, bude mať počas sezóny prvých 24 hodín úschovy zadarmo. Upozorňujeme však, že automatický parkovací dom je určený výhradne na odkladanie súkromných bicyklov, nie zdieľaných mestských elektrobicyklov. Tie musia byť odstavené na verejne prístupnom priestranstve. Pokiaľ teda držiteľ čipovej karty Arboria bike príde na stanicu na vlastnom bicykli a chce si ho zaparkovať v cykloveži, po načítaní karty má prvý deň parkovania zdarma a z viacdňovej úschovy má zľavu 10 centov.

4.12.2019 16:03

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah