Mesto Trnava

Trnavský JAZZyk je prísľubom hudobnej radosti

Koncerty pod holým nebom, príjemná atmosféra letných večerov, inšpiratívne sprievodné podujatia a kvalitný jazz – to všetko je charakteristické pre obľúbený festival Trnavský JAZZyk, ktorý sa uskutoční 3. a 4. augusta v mestskom amfiteátri.

Po úspešnom minulom ročníku bolo cieľom mestskej samosprávy, ktorá je organizátorom festivalu, zachovať kvalitu a pritiahnuť aj zahraničnú kapelu. To sa podarilo, takže okrem toho najlepšieho, čo slovenská jazzová scéna ponúka, budú môcť návštevníci vidieť a hlavne počuť Ondřeja Štveráčka, českého saxofonistu s kapelou, a vrcholom festivalu by malo byť vystúpenie francúzskej kapely Azulejos spolu s flamenco tanečníčkou Sharon Sultan. Táto kapela bude mať na Slovensku premiéru, neobvyklý je v našich končinách aj žáner flamenco jazz.

Piatok:
Silné hudobné zážitky však sľubuje celý program festivalu. Kapela s medzinárodným obsadením Ľuboš Brtáň ORGAN SECTION, ktorá otvorí festival v piatok 3. augusta o 19. hodine, spája jazzovú tradíciu s moderným zvukom a inovatívnym kompozičným štýlom a ako jediná jazzová formácia na Slovensku ponúka publiku výnimočný zvuk hammond organu. Po nich vystúpia Štefan „Pišta“ Bartuš & JazzBrothers s výlučne akustickou hudbou reflektujúcou najnovšie trendy jazzovej hudby. Korunu prvému večeru nasadia už spomínaní Ondřej Štveráček Quartet.

Sobota:
Úvod sobotného večera bude patriť slovenskému zoskupeniu Talent Transport (Vladislav Šarišský – klávesy, Marián Slávka – bicie, Filip Hittrich – bass), štafetu prevezmú ďalší skvelí slovenskí hudobníci Retro ACT EXperience (Martin Valihora – bicie, Eugen Vizváry – klávesy, Oskar Rózsa – bass). Festival vyvrcholí koncertom francúzskeho kvinteta Azujelos, ktoré je aj s tanečníčkou Sharon Sultan prísľubom prílevu čírej hudobnej energie a radosti.

V prípade nepriaznivého počasia sa festival uskutoční v kine Hviezda.
Viac informácií na www.trnavskyjazzyk.sk
.

Foto: archív Petra Cagalu z roku 2011

27.7.2012 17:16

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?