Mesto Trnava

Trnavský rínek oživí tradíciu sobotných trhov

Prvý otvorený sobotný mestský trh v novodobej histórii Trnavy sa pod názvom Trnavský rínek uskutoční v sobotu 22. júna od 10. do 16. hodiny na Divadelnej ulici.
Myšlienka nadviazať na tradíciu trnavských sobotných trhov v centre mesta ožila v hlavách členov neziskového združenia Bronco, ktoré sa podieľa na organizácii viacerých obľúbených kultúrnych a športových aktivít v Trnave – napríklad na cyklistickej jazde mestom Bercajgel, hudobnom festivale Trnavský JAZZyk, športovo-kreatívnom StreeTT Session pre mladých, a vedie v Trnave i komunitné centrum KUBIK.
Trnavský rínek, ktorý bude spojením farmárskeho trhu s prezentáciou a predajom tovaru od predajcov a tvorcov z Trnavy a okolia, ideálnym spôsobom dopĺňa a rozvíja aj novovznikajúcu tradíciu trnavského kvetinového rínku s názvom Májový kvet, ktorý mestská samospráva usporadúva už štyri roky v historickom centre mesta.
„Radi by sme aj z Trnavského rínku vytvorili tradíciu a realizovali ho niekoľkokrát do roka. Výborným príkladom je Dobrý trh v Bratislave, ktorý získal časom veľkú popularitu a návštevnosť. Veľmi by nás potešilo, keby sa to isté podarilo aj v Trnave,“ povedala členka organizačného štábu Júlia Oravcová.
Podľa jej slov sa návštevníci rínka môžu tešiť na domáce koláče, osviežujúce limonády, dobrú kávu a nakúpiť si čerstvé cestoviny, zeleninu, ovocie, či iné produkty domácej výroby. Na rínku nájdu i burzu kníh, šperky, doplnky, kvety a mnoho iných krásnych vecí. Nebudú chýbať ani hudobné vystúpenia, literárna čítačka a tvorivé dielne pre deti.
„Pretože ľudia patria k mestu a mesto k ľuďom, cieľom Trnavského rínku je pritiahnuť do historického centra viac ľudí, ktorí si budú môcť vychutnať atmosféru jednej z ulíc tak, ako ju doteraz nepoznali. Rínek nebudú tvoriť len stánky s tovarom, ale i posedenie, kde si budú môcť Trnavčania i návštevníci mesta oddýchnuť, príjemne stráviť sobotný deň a vychutnať si pravú mestskú atmosféru,“ dodala Júlia Oravcová.

Projekt Trnavský rínek bol podporený z prostriedkov Nadácie Intenda.

7.6.2013 15:39

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte