Mesto Trnava

Trnavský rínek v jarnom šate

Prvý tohtoročný Trnavský rínek sa bude konať v sobotu 12. apríla 2014 na známom mieste – na Divadelnej a Františkánskej ulici v čase od 9.00 – 16.00 hodiny.
„Veríme, že aprílový Rínek prinesie do centra mesta závan jari v podobe veľkonočných dekorácií, prvej jarnej zeleniny, byliniek a kvetín”, hovorí organizátorka Júlia Č. Oravcová a pokračuje: „Kvety patria na trhoviská, preto sme radi, že aj Rínek rozšíril svoju ponuku o trvalkovú škôlku.“ Návštevníci Rínku si budú môcť nakúpiť celkovo u 85 zaujímavých predajcov. Aj tentoraz pôjde o  pestrú ponuku namiešanú tak, aby si každý vybral to „svoje”. Ochutnať budete môcť chrumkavé koláče, výborné rezance, kaukazský chlieb alebo domáce sirupy a lokálne vína. Tradične sa môžete tešiť i na pískacie tričká, ručne robené hračky, čokolády, mydlá, krásne šperky a obľúbenú burzu kníh. V uliciach Trnavy bude znieť príjemná hudba a pripravená bude i literárna čítačka.
„Naďalej spolupracujeme s rôznymi lokálnymi neziskovými organizáciami a združeniami, ktoré budú na Rínku ponúkať svoje výrobky, pričom zisk z predaja pôjde na podporu ich aktivít” dodáva Mirka Hlinčíkova. Na trhu tak bude mať svoj stánok napríklad aj Združenie na ochranu zvierat, Krízové stredisko pre deti a Dom sociálnych služieb pre dospelých. Združenia sa po prvýkrát budú prezentovať v  stánkoch, na ktoré získala nezisková organizácia Bronco financie zo zbierky projektu Experiment Orbis.
V rámci už tradičného „detského dvora” na nádvorí Spolku sv. Vojtecha bude pripravený celodenný pestrý program, kde si deti pod vedením zručných lektorov vytvoria vlastné nápadité ozdoby s tematikou jari a Veľkej Noci. Zábavné hry a aktivity vystriedajú tri rozprávkové divadelné vystúpenia. Deti si okrem hranej rozprávky s pestrými kostýmami a kulisami budú môcť po poprvýkrát pozrieť aj bábkové divadielko.
Organizátori sa tešia na všetkých, ktorí sa rozhodnú spríjemniť si jarný sobotný deň na Trnavskom rínku. Pevne veria, že aj tentoraz vyjde počasie a pritiahne do ulíc centra mesta veľa ľudí.

2.4.2014 15:58

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová