Mesto Trnava

Trojičné námestie bude patriť dobrovoľníkom a deťom

Trojičné námestie zaplnia 31. mája 2019 medzi 9.00 až 18.00 hodinou dobrovoľnícke združenia, aby prezentovali prostredníctvom pripravených hier, súťaží a prezentačných stánkov to najlepšie zo svojej celoročnej činnosti.

Zároveň budú účastníci pripravení podať informácie o táboroch a výletoch, ktoré budú organizovať počas letných prázdnin. Mladí ľudia, ktorí preferujú aktívne trávenie voľného času spolu s kamarátmi, dostanú jedinečnú príležitosť prihlásiť sa do jednotlivých združení – či už ako členovia, účastníci programov, výletov a iných aktivít, ale aj ako dobrovoľníci.

Deti a mládež sa pri príležitosti MDD môžu tešiť na jedinečnú atmosféru tohto zábavného podujatia aj kvôli množstvu ďalších atrakcií a hier. Ani tento rok na Trojičnom námestí nebudú chýbať nafukovacie atrakcie, trampolíny, gladiátorská stena a nafukovací bungee futbal. Starších žiakov určite zaujme aj in-line hokej, kalčeto, florbal, streetball, či možnosť zastrieľať si z luku a mnoho iných prekvapení.

Podujatie bude sprevádzané programom na pódiu, kde vystúpia mladé talenty z trnavských základných škôl, ako aj zo združení prezentujúcich sa v rámci podujatia v podobe rôznych tancov, spevu či scénok.

Cieľom podujatia Dobrovoľníci deťom je zviditeľnenie dobrovoľníckej práce mladých ľudí a oslovenie širokej verejnosti, najmä detí a ich rodičov k pozitívnemu a aktívnemu tráveniu voľného času s využitím ponúk, ktoré sa pre nich otvárajú prostredníctvom existujúcich detských a mládežníckych združení v Trnave a okolí.

Na podujatí participuje mesto Trnava, Mestská rada mládeže, detské a mládežnícke organizácie z Trnavy pracujúce s deťmi a mládežou v našom meste. Svoju účasť potvrdili aj zástupcovia Úradu komisára pre deti, keďže tento rok si pripomíname 30. výročie prijatia Dohovoru o právach detí. 

24.5.2019 14:05

Komentárov: 0