Mesto Trnava

Ukážte, že máte srdce na správnom meste

Mesto Trnava sa aj tento rok zapojí do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva s názvom Naše Mesto. Podujatie organizuje Nadácia Pontis a uskutoční sa 18. septembra 2020 vo viacerých slovenských mestách.

Súčasťou Nášho Mesta sa môžete stať aj vy. Stačí, ak sa prihlásite do niektorej z aktivít, ktoré na tento rok mesto Trnava pripravilo. Chcete s kolegami pomôcť tam, kde to treba? Staňte sa dobrovoľníkom! Prihlasovanie na jednotlivé aktivity trvá do 11. augusta 2020.

Ako na to?

Pri každej aktivite je určený počet dobrovoľníkov a krátky popis, čo sa bude skrášľovať, vylepšovať či čistiť. Každá aktivita má presne stanovený čas a miesto, kde sa bude vykonávať.

 • jednu si vyberte
 • prihláste seba a svojich kolegov
   

Prehľad plánovaných aktivít

 • Dokončenie obnovy náteru plotu v materskej škole
 • Čistenie Kamenáča
 • Trocha pozornosti opusteným zvieratám
 • Výsadba zelene v materskej škole
 • Čistenie v lokalite Štrky
 • Triedenie vecí v Ekošatníku
 • Revitalizácia školského areálu

Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem obliekajú rovnaké tričká a zapájajú sa do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku darovaním svojho času a práce. Firemné dobrovoľníctvo podporuje vytváranie vzťahov obyvateľov k mestu, v ktorom žijú a pracujú, podporuje preberanie zodpovednosti firiem za prostredie, v ktorom pôsobia, podporuje angažovanosť obyvateľov v tom, čo sa deje v ich okolí a  vytvára príležitosti pre budovanie spolupráce medzi samosprávou, zapojenými firmami, mimovládnymi organizáciami a obyvateľmi mesta.

„Hoci sa tento ročník Nášho mesta nebude konať v tradičnom júnovom termíne, ale až v septembri, pretože si to vyžiadala situácia v súvislosti s koronavírusom, predpokladáme, že sa do aktivít zapojí niečo okolo tridsiatky zamestnancov, ktorých tímy doplnia zamestnanci Mesta Trnava. Plánované aktivity sme snažili navrhnúť s ohľadom na hygienické i bezpečnostné opatrenia, ktoré sú stále v platnosti. Veríme, že aj v tomto roku napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam dokážeme aj v našom meste nájsť pár šikovných rúk, ktoré majú chuť pridať sa k skupine dobrovoľníkov z celého Slovenska," vysvetľuje koordinátorka dobrovoľníckych aktivít Anna Tamajková.

Oblečiete si aj vy tento rok dobrovoľnícke tričko a ukážete, že máte srdce na správnom meste?

Viac informácií o registrácii

 

Naše mesto 2019

24.7.2020 12:18

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?