Mesto Trnava

Ukrajinskú kultúru priblížil program vo Flek klube

Kolektív Flek klubu pripravil 15. decembra program s názvom Vianoce na Ukrajine, počas ktorého ste mohli napr. ochutnať  šalát „Vinigret“ a sladkú ryžu pod názvom „Kutia“. Pre hostí bol pripravený aj klasický ukrajinsky drink „Uzvar“. O príjemnú atmosféru sa postarali ukrajinské vianočne pesničky a úsmev každého, kto sa zúčastnil. Program zavŕšil príchod „Ježiška“ s darčekmi pre každého.

Flek klub je moderné a digitálne miesto pre mladých ľudí, kde majú možnosť dostať psychologickú pomoc, podporu a usmernenie. Ide o bezpečný priestor zábavy a technických vychytávok, v ktorom sa môže hovoriť o problémoch, ťažkostiach či prežívaní. V neformálnej komunite Flek klubu nájdu jeho návštevníci pocit bezpečia, odbornú psychologickú pomoc, inšpiráciu a rast. Flek klub vymysleli psychológovia a ďalší odborníci z OZ IPčko a podporujú ho od začiatku ľudia z rôznych nadácií i samotné Mesto Trnava.


Tradičné ukrajinské jedlo

Vo Fleku sa zámerne využívajú pozitíva technológií a online sveta, aby jeho návštevníkom poskytli pomoc a priestor na ich vzájomné zbližovanie sa, na podporu ich rozvoja, získavanie nových zručností, vedomostí a vyjadrenie kreativity. Neignorujú však riziká, ktoré so sebou nové technológie a internet prinášajú. Klub preto poskytuje mladým ľuďom možnosť učiť sa i bezpečnému správaniu v online priestore. Navyše ponúka ďalšie atraktívne možnosti trávenia času aj offline. Pravidelne organizuje koncerty, diskusie, čítačky, workshopy, rôzne ochutnávky, na ktoré pozýva aj mladých ľudí mimo komunity v klube. Odborníci sú takto súčasťou života mladých ľudí a môžu ich usmerniť, podporiť a pomôcť, keď je to potrebné: „Chceme vytvárať prostredie pre každého, aby sa cítil zahrnutý a podporovaný. Pozorne počúvame, čo hovoria mladí ľudia a vždy sme pripravení objavovať nové nápady,“ uvádzajú na svojej webovej stránke.


Otváracie hodiny

Flek klub, Jeruzalemská 38, Trnava

streda 15.00 h – 20.00 h
štvrtok 15.00 h – 20.00 h
piatok 15.00 h – 21.00 h
sobota 17.00 h – 21.00 h

Instagram

Foto: N. Protsenko

16.12.2022 12:18

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová