Mesto Trnava

Unikátny projekt protidrogovej prevencie Revolution Train sa zastavil aj v našom meste

Multimediálna vlaková súprava Revolution Train z Prahy sa 7. novembra dopoludnia zastavila na trnavskej železničnej stanici. Projekt s týmto názvom prináša novú formu protidrogovej prevencie prostredníctvom interaktívneho zážitkového vzdelávania. Cieľovou skupinou sú žiaci a študenti, učitelia, rodičia a ďalší zástupcovia verejnosti, ktorí môžu a majú spolupracovať v oblasti protidrogovej prevencie. Pozvanie na prehliadku 165 metrov dlhého vlaku so šiestimi vagónmi dostali aj zástupcovia trnavskej Mestskej polície.
Vo vlaku sú vierohodne zinscenované konkrétne, vizuálne, zvukovo, teplotne aj pachom odlišné rizikové priestory ako napríklad drogový brloh, väzenie, miesto automobilovej havárie v dôsledku zneužitia drog alebo liečebňa pre drogovo závislých. Príbeh o príčinách, vývoji a dôsledkoch drogovej závislosti, ktorý sa tam odohráva, má byť pre žiakov a študentov impulzom na zamyslenie a podvedomou inšpiráciou k pozitívnym životným voľbám. Na jednotlivé časti príbehu nadväzuje výklad lektora. 
„Zážitok, ktorý prehliadka zanechá v každom účastníkovi, je naozaj silný. Ako sa hovorí: Je to lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Dúfame, že v roku 2020 budeme môcť byť opäť súčasťou tohto skvelého projektu, a to nielen ako hostia, ale budeme sa môcť aktívne zapojiť aj do prednášok,“ povedala koordinátorka preventívnych programov Mestskej polície Trnava Petra Nemečková.
Vlak Revolution Train sa už zastavil vo vyše sto päťdesiatich mestách v Čechách, Nemecku a na Slovensku a navštívilo ho už viac ako 150 tisíc ľudí. Ďalšie zastávky bude mať v Senici a Galante.
Partnerom projektu Revolution Train je trnavská župa.


Pozvanie na prehliadku vlaku dostali aj zástupcovia Mestskej polície Trnava. Na budúci rok by sa už radi aktívne zapojili do projektu.

 

7.11.2019 17:22

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?