Mesto Trnava

Upracme si Trnavu – v sobotu sa pridávame k Svetovému čistiacemu dňu

Trnavskí dobrovoľníci sa v sobotu 19. septembra 2020 zapoja do medzinárodnej iniciatívy s názvom Svetový čistiaci deň. Kto chce pomôcť nášmu životnému prostrediu a tým vlastne aj sebe, môže si vybrať z dvoch plánovaných aktivít pod heslom Upracme Trnavu:

>> Čistenie Kamenného mlyna

Zraz je o 13.00 pri amfiteátri v Kamenáči. Sobotní dobrovoľníci nadviažu na piatkové upratovanie pri splave v rámci celoslovenskej akcie Naše mesto.
Udalosť sa Facebooku

>> Zber odpadu v Parku Janka Kráľa (staničný park)

Zraz je o 10.00 hod. na začiatku parku (na strane od stanice)
Udalosť sa Facebooku

Mesto Trnava zabezpečuje pre dobrovoľníkov vrecia na odpad spolu s jeho odvozom, k dispozícii budú aj pracovné rukavice. Vďaka partnerom sa budú môcť účastníci osviežiť aj drobným občerstvením.

Tým sa však sobotné eko-aktivity ešte nekončia. O 13.30 hod. sa na trhovisku pri Mestskom zimnom štadióne začne Swap oblečenia. Ide o výmenu dobrého oblečenia, doplnkov (topánky, kabelky, batohy, šály, čapice, klobúky a pod.) v pomere 1:1. Keď jeden kus donesiete, jeden si môžete odniesť, a to zadarmo. Podmienkou je, aby boli prinesené veci naozaj kvalitné a nepoškodené, vypraté a čisté. Veci dennej potreby musia dokázať slúžiť aj novému majiteľovi bez nutnosti ďalšej opravy či korekcie.
„Nejde o žiadnu výpredajovú burzu, kde odovzdáte veci, ktorých sa chcete len zbaviť. Naozaj musíte myslieť na to, že ide o výmenu, takže myslite na kvalitu, ktorú chcete dostať aj vy," upozorňuje organizátorka swapu Diana Jašeková.
Záujemcovia o výmenu vecí sa musia pred podujatím zaregistrovať zaslaním e-mailu na adresu na solidarnyprojektezs@gmail.com.
 

14.9.2020 17:21

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?