Mesto Trnava

Uzavrieť chodník pri ihrisku na Gejzu Dusíka pre motorové vozidlá? Obyvatelia majú možnosť vyjadriť sa v diskusii

Trnavská samospráva pokračuje v riešení úpravy lokality na ulici Gejzu Dusíka. Popri zámere revitalizovať tamojšie detské ihrisko prostredníctvom participatívneho plánovania vyvstala na stretnutí s občanmi otázka, ako sa vysporiadať s autami pohybujúcimi sa v blízkosti detí hrajúcich sa na ihrisku. Najbližším krokom bude stretnutie v utorok 16. januára o 17.00 hod. v spoločenskej miestnosti na ZŠ Kornela Mahra, kam pozývame všetkých, ktorí chcú na túto problematiku vyjadriť svoj názor.

Na prvom verejnom stretnutí v lete minulého roka, ako aj v dotazníkovom prieskume sa väčšina rezidentov vyslovila, že si želajú chodník pre motorové vozidlá uzavrieť. Následne však obyvatelia priľahlej bytovky spísali petíciu, pretože by v tom prípade museli pri odchode z parkoviska pred domom cúvať. Na petíciu vzápätí reagovala protipetícia.

Rozdielne názory sme sa snažili v prvom rade vypočuť, a vytvoriť priestor pre každého, kto mal záujem reagovať. Pripravili sme druhé verejné stretnutie, kde odzneli argumenty oboch strán a za pomoci facilitátorky sa našli aj body, kde sa obe skupiny obyvateľov zhodovali. Na utorkovom stretnutí budú s motoristami diskutovať odborní pracovníci Mestského úradu v Trnave, a spoločne budeme hľadať riešenie, ktoré by vyhovovalo čo najväčšiemu počtu zainteresovaných.

.

 

11.1.2018 17:20

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová