Mesto Trnava

V Parku L. van Beethovena bude relaxačná zóna s novými hračkami pre deti aj dospelých, stromami, kríkmi a kvetmi

Výsledkom prác na revitalizácii Parku Ludwiga van Beethovena, ktoré v týchto dňoch realizuje mestská samospráva, bude nová hracia a relaxačná zóna pre deti aj dospelých s novo vysadenými stromami, kríkmi a kvetmi.
Nové hracie prvky boli vyberané tak, aby poskytli možnosti na bezpečné pohybové aktivity menším aj väčším deťom. Dospeláci si budú môcť zlepšovať fyzickú kondíciu na exteriérových cvičebných fitnes prvkoch alebo relaxovať s rodinou či priateľmi na lavičkách pri piknikových stoloch. Nebudú chýbať ani samostatné lavičky, nové stojany na bicykle, odpadkové koše a nové verejné osvetlenie.
Súčasťou prác v parku bude aj vybudovanie nových chodníkov a spevnených plôch. Bezpečnosť detí zvýši nové oplotenie zamedzujúce priechod k železničnej trati. 
Vzhľad relaxačnej zóny podčiarknu úpravy trávnatých plôch a nová výsadba odrastených stromov, krov a trvaliek. Pri výbere stromov sa prihliadalo na domáce druhy, typické pre porasty lesného charakteru, ktoré sa dokážu prispôsobiť podmienkam tejto lokality a svojím habitusom, kvetmi, plodmi alebo sfarbením lístia esteticky pôsobia od jari až do jesene. Svoje miesto tu nájdu dve vzácne a krásne kvitnúce snežné hrušky a tri plané jablone, čeľaď ružovitých budú reprezentovať aj tri chránené muchovníky vajcovité, osem hlohov obyčajných, šesť jarabín vtáčích a jedna jarabina brekyňová. Mohutnosť a čaro lesa dodajú časom novej kompozícii tri javory poľné, breza previsnutá, dub letný, hrab obyčajný a brest hrabolistý.
Krovinaté porasty budú pozostávať z ríbezlí alpínskych a tavolí kalinolistých. Farebnosť v podraste dodajú trvalkové kompozície z nenáročných a dekoratívnych šalvií hájnych, echinaceí purpurových, orientálneho maku, rozchodníkov, vrbice prútnatej, kocúrnika a veterníc. Nebudú chýbať ani trvalky okrasné najmä svojimi listami ako heuchery a bergénie, skupinu tráv zastúpi pôvabný kavyľ chvostíkový.
Práce na revitalizácii Parku Ludwiga van Beethovena a výstavbe relaxačnej a hracej zóny majú byť hotové do konca septembra.


Foto: Miroslav Horník, odbor investičnej výstavby MsÚ


Zväčšiť mapu
 

10.7.2014 12:48

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte