Mesto Trnava

V piatok 17. novembra sa bude na dominantu Trnavy premietať animovaný odkaz k výročiu Nežnej revolúcie

Mesto Trnava, Zaži v Trnave - Mestské kultúrne stredisko a Trnavský samosprávny kraj si projekciou spoločne pripomenú dôležitý deň v našej histórii - Deň boja za slobodu a demokraciu. Mapping vychádza z plagátu grafika, Jána Baláža, s názvom Pocta slobode, ktorý bol vystavený v New Yorku v rámci výstavy Slovenského generálneho konzulátu na jednej z najlepších svetových škôl architektúry The Cooper Union.

Zastavte sa v piatok 17. novembra o 16.00 h na Trojičnom námestí, kde budete priamo na mestskej veži vidieť v cykle krehké zvraty slobody k neslobode. Podľa slov autora, Jána Baláža, animácia pracuje s vizuálnymi symbolmi, ktoré sa menia, tak, ako sa menila sloboda. Na moment mestskú vežu obkrúti i ostnatý drôt a z letiacich vtákov sa stanú pohraničné strážne psy.

Projekcia je vyjadrením nádeje, ktorú Nežná revolúcia priniesla, ale zároveň nás nenechá vydýchnuť. Slobodu si musíme chrániť, uvedomovať si ju a vnímať všetky pokusy o jej ohýbanie a prekrúcanie. Projekcia bude bežať v trikolóre ako opakujúci sa cyklus do 21.00 h.

16.11.2023 11:15

Komentárov: 0