Mesto Trnava

V sobotu 19. marca sa bude konať Trnavský benefičný koncert za mier a pokoj na Ukrajine

Trnavský benefičný koncert za mier a pokoj na Ukrajine sa bude konať v sobotu 19. marca o 20.00 h v priestoroch Baziliky sv. Mikuláša v Trnave. Gotickými priestormi baziliky sa budú niesť tóny klasickej hudby v podaní známych speváckych zborov, orchestrov aj organistov. Všetci sa totiž spojili za dobrú vec a aj takouto formou,  prostredníctvom koncertu, chcú pomôcť ľuďom na Ukrajine.

Benefičný koncert za mier a pokoj na Ukrajine bude preto venovaný podpore ľuďom, ktorí boli zasiahnutí vojnou.Pozývame na koncert všetkých, ktorí by radi prispeli na pomoc ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine a zároveň by si chceli vypočuť koncert našich trnavských speváckych zborov a orchestrov. Vstupné na koncert je dobrovoľné a jeho výťažok bude použitý na zabezpečenie materiálnej pomoci či už na hraniciach alebo v ubytovacích zariadeniach,‟ hovorí Stanislav Šurin, organizátor koncertu a riaditeľ Bachovej spoločnosti na Slovensku.

Čoraz viac ľudí z oblasti kultúry alebo cestovného ruchu nás oslovuje s prosbou o spoluprácu pri pomoci utečencom, ktorí prichádzajú do Trnavy alebo občanom Ukrajiny. Sme veľmi radi, že medzi Trnavčanmi je veľa dobrovoľníkov, ktorí od začiatku pomáhajú. Benefičný koncert za mier a pokoj na Ukrajine je jedným z týchto iniciatív pomôcť ľuďom v ťažkej situácii prostredníctvom hudby a umenia,‟ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.  

Na koncerte odznejú skladby slávnych hudobných skladateľov v podaní speváckych zborov Tirnavia a Voci Allegre, Rímskokatolíckeho cirkevného hudobného spolku sv. Mikuláša v Trnave a Trnavského komorného orchestra. V priestoroch baziliky zahrajú skladby na organe aj Martin Bako, David di Fiore a Stanislav Šurin.

„Ľudia nás čoraz častejšie oslovujú s prosbou o pomoc. Sú to organizácie i jednotlivci, ktorí ubytovali ľudí z Ukrajiny, no nevedia ako ďalej. Trnavská arcidiecézna charita sa dlhodobo stará o ľudí v núdzi a aj teraz pociťujeme potrebu postarať sa o tých, ktorí to potrebujú. Peniaze vyzbierané vo forme milodarov zabezpečia pomoc organizáciám i jednotlivcom so starostlivosťou o utečencov. hovorí Igor Strýček z Trnavskej arcidiecéznej charity.

Benefičný koncert organizuje Bachova spoločnosť na Slovensku v spolupráci s Farnosťou Trnava – sv. Mikuláša, kultúrnym strediskom Zaži v Trnave, Slovenskou katolíckou charitou, Štátnym archívom v Trnave a OOCR Trnava Tourism.

Zdroj foto: Región Trnava

14.3.2022 12:17

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová