Mesto Trnava

V utorok 17. septembra pôjdu deti v Trnave do školy pešibusom. Rodičia, o ktorú trasu máte záujem?

V rámci tohtoročného Európskeho týždňa mobility (ETM) sme pre Trnavčanov pripravili novinku s názvom PEŠIBUS. Ide o  sprevádzanie detí cestou do školy, aby nemuseli jazdiť s rodičmi autom. Rodičia ušetria svoj čas, benzín i naše životné prostredie a deti si ráno pred zasadnutím do lavíc dožičia malú prechádzku.

Pešibus vyrazí ráno v utorok 17. septembra 2019 z určeného miesta do vybranej školy. Ide o pilotnú akciu, ktorej cieľom je zistiť záujem verejnosti o takúto aktivitu. Prvýkrát vyštartujeme počas ETM pod záštitou Mesta Trnava a Mestskej polície mesta Trnava. Inšpirovali sme sa obdobným nápadom z Novák, kde každé ráno chodia týmto spôsobom do školy desiatky detí. Pokiaľ verejnosť táto možnosť zaujme, môže pešibus v našom meste zotrvať v réžii samotných rodičov – dobrovoľníkov. Samospráva im pri tom poskytne pomoc a podporu.

Ako to presne funguje? Spolu s koordinátormi aktivity a príslušníkmi mestskej polície sa ráno vyberieme so školákmi peši z určeného bodu do vybranej školy. Pripravili sme tri alternatívy miest, na ktorých sa stretneme, a cieľových škôl. Jedna trasa má i zastávku, na ktorej sa môžu pridať ďalšie deti. Stačí vyplniť jednoduchý dotazník.

Do polnoci v nedeľu 15. septembra majú rodičia možnosť hlasovať za možnosť, ktorá im vyhovuje, ak chcú, aby sa ich dieťa ranného sprievodu zúčastnilo. Vítaní sú aj dospeláci, ktorí by sa chceli prejsť spolu so svojimi ratolesťami. V utorok 17. septembra 2019 zrealizujeme pešibus na trase, ktorá v hlasovaní zvíťazí.

Dôležité: Ak sa dieťa zúčastní pešibusu samé, je potrebné, aby ráno prinieslo Informovaný súhlas a Súhlas so spracovaním osobných údajov podpísaný svojím zákonným zástupcom. Tlačivo si môžete stiahnuť na tomto mieste.

V prípade otázok sme vám k dispozícii na webredaktor@trnava.sk. Aktuálne informácie nájdete na trnava.sk a facebookovej stránke Zdravé mesto Trnava.

>>> Vyplniť DOTAZNÍK <<<

>>> Stiahnut tlačivo INFORMOVANÝ SÚHLAS a SÚHLAS SO SPRACOVANÍM OSOBNÝCH ÚDAJOV <<<


 

Aktualizované 16. septembra 2019:
Trnavský pešibus povedie v utorok 17. septembra z parkoviska na Kamennej ceste do základnej školy na Ulici Jána Bottu.

 

12.9.2019 14:05

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?