Mesto Trnava

Vianočný strom mieri do Trnavy, 14. a 15. novembra bude kvôli jeho prevozu uzavretá Štefánikova ulica

Vonku to síce ešte stále vyzerá ako babie leto, no faktom je, že do otvorenia Adventných trhov ostáva menej než štyri týždne. Je preto najvyšší čas začať pripravovať všetko to, čo počas Vianoc vytvára v meste tú správnu sviatočnú atmosféru. Časť svetelnej výzdoby je už nainštalovaná, ladí sa vianočný program a vo štvrtok 15. novembra 2018 dorazí do centra mesta dominanta Trojičného námestia počas zimných sviatkov – vianočný strom.

Kvôli jeho rozmerom je jedinou možnou prístupovou trasou Štefánikova ulica. Z dôvodu zabezpečenia bezproblémového prevozu a predchádzania poškodeniu áut zaparkovaných na tomto mieste je potrebné ulicu uzavrieť. Uzávierka Štefánikovej sa začne o 9. hodine v stredu 14. novembra, potrvá približne do 14. hodiny vo štvrtok.

Parkovanie v tomto čase nebude na ulici možné, obyvateľom s parkovaním vo dvore bude v stredu vjazd umožnený. Obyvatelia a prevádzkari na Štefánikovej boli o uzávierke informovaní osobne prostredníctvom letáku, ktorý im dnes doručili zamestnanci Mesta Trnava.

Tohtoročný vianočný strom pochádza z Dolných Orešian. Ide o zhruba 20-metrov vysoký smrek pichľavý. Mestu Trnava ho ponúkla starostka Juliana Belicová, pretože rastie na tamojšom cintoríne, no je nutný jeho výrub. Majestátny smrek však poteší tisícky návštevníkov adventných trhov na Trojičnom námestí a dotvorí príjemný Advent v Trnave. Bližšie informácie o Advente v Trnave 2018 vám prinesieme už čoskoro.


Smrek pichľavý z Dolných Orešian rastúci na cintoríne musí byť, žiaľ, odstránený, ozdobí však trnavské Trojičné námestie počas Vianoc

8.11.2018 12:00

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?