Mesto Trnava

Víkendové testovanie v mestských odberových miestach pokračuje

Trnavčania, ktorí potrebujú certifikát s výsledkom antigénového testovania na COVID-19, majú možnosť dať sa otestovať počas pracovných dní, príp. sobôt v siedmich štátnych mobilných odberových miestach. Mesto Trnava na posilnenie kapacít otvára už pravidelne počas víkendov vlastné odberové miesta (OM), aby obyvateľom uľahčilo prístup k testovaniu bez čakania.

Mestské OM budú v prevádzke v sobotu 13. a nedeľu 14. marca 2021 medzi 8.00 a 18.00 hod. Zoznam šestnástich lokalít je totožný s predošlými týždňami. Sedem odberových miest funguje na objednávky vopred cez mobilnú aplikáciu TrustOne. Zaregistrovaným používateľom príde výsledok testu priamo do aplikácie a nemusia teda čakať na papierový certifikát na mieste. Testovanie sa vďaka tomu dá vybaviť za pár minút.

V minulom kole antigénového testovania v gescii trnavskej samosprávy sa dalo otestovať 20 052 ľudí. 106 z nich malo pozitívny výsledok a miera pozitivity tým dosiahla 0,53 %. Okres Trnava však ostáva v čiernej farbe.

Mesto Trnava pripomína, že dôkladné dodržiavanie opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 je naďalej nevyhnutné. Slnečné počasie síce ľudí láka von, stále však musíme byť opatrní a obozretní. Mnohí ľudia, žiaľ, zabúdajú na nosenie rúšok, resp. respirátorov, rozostupy i zákaz vychádzania. Opatrenia, ktoré sa hromadne nerešpektujú, nemôžu priniesť očakávané výsledky a krivka výskytu koronavírusu neklesá tak, ako by sme si predstavovali.

Ľuďom, ktorí sú v karanténe, a nemajú možnosť osloviť blízkych či susedov, aby im pomohli s nákupmi, pomáha núdzová linka mesta na čísle 033/32 36 168. V pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 hod. je možné požiadať o zabezpečenie nevyhnutného nákupu potravín, liekov či drogérie.

Odberové miesta bez časenky

 • Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
 • Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
 • Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
 • Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)

Odberové miesta len pre vopred objednaných

 • Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
 • Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
 • Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
 • Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

 • Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
 • Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
 • Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

 1. Stiahnite si do smartfónu appku TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).
 2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.
 3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.
 4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID" v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.
 5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
 6. Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.


Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

 1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.
 2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.
 3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.
 4. Ak chcete zaregistrovať svoje dieťa vo veku do 15 rokov, zvoľte možnosť „Občan SK, ktorý nemá občiansky preukaz“.
 5. Cudzinci sa registrujú na číslo svojho pasu (aplikácia ponúka viacero jazykov).


Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

10.3.2021 10:11

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?