Mesto Trnava

Vyhliadkové mólo v Kamennom mlyne bude, samospráva reaguje na nesprávnu informáciu v médiách

V utorok 14. júna 2022 sa v médiách objavila správa o projekte vyhliadkového móla v Kamennom mlyne, ktorý Mesto Trnava pripravuje. V článku agentúry SITA bolo nesprávne uvedené, že samospráva od tohto zámeru ustupuje. Autor mesto pri jeho písaní samosprávu nekontaktoval, zverejnené informácie preto uvádzame teda na pravú mieru.

Nie je pravda, že sa projekt nezrealizuje. Odôvodnenie, že vedenie radnice nepredpokladá získanie grantových zdrojov na tento projekt, sa viaže iba na aktuálne obdobie, kedy pripravujeme júnovú aktualizáciu mestského rozpočtu.   
 

Mesto Trnava sa pri tejto investičnej akcii uchádza o financie z Integrovaného regionálneho operačného programu. Žiadosť o finančný príspevok vo výške 833 340 eur sme podali 24. marca 2022. Projekt je momentálne vo fáze odborného hodnotenia, predpokladaný termín schválenia žiadosti je najskôr 15. augusta 2022. Treba dodať, že ministerstvo je pri hodnotení projektov dlhodobo v časovom sklze.  

O najbližšej aktualizácii mestského rozpočtu bude rokovať mestské zastupiteľstvo v utorok 28. júna 2022. Projekt vyhliadkového móla sme nezrušili úplne, iba sme ho presunuli na neskôr (na septembrovú aktualizáciu), keď už má byť o našej žiadosti rozhodnuté. Vďaka tomu môžeme financie, ktoré sme naň vyčlenili, medzičasom použiť na iné aktivity, a nemať ich zbytočne alokované na projekt, o ktorom vieme, že sa môže začať zrealizovať až o niekoľko mesiacov.     

Po tom, ako nám bude doručené rozhodnutie o schválení našej žiadosti, zaradíme túto investičnú akciu do rozpočtu mesta v septembrovej aktualizácii. Zámer výstavby kruhového móla na rybníku v Kamennom mlyne ostáva nezmenený. 

Pozrite si podrobnosti projektu na portáli planujmesto.trnava.sk.


Kruhové mólo na rybníku v Kamennom mlyne sa stane skutočnosťou.

14.6.2022 16:48

Komentárov: 0