Mesto Trnava

Výstava trnavských Mestských zásahov


V Synagóge – centre súčasného umenia bude v utorok 7. júna o 18.00 h otvorená výstava k iniciatíve Mestské zásahy Trnava 2016, ktorá od decembra minulého roka zbierala nápady i konkrétne projekty od odbornej a laickej verejnosti k tomu, ako vylepšiť naše mesto. Na výstave bude odprezentovaných všetkých 50 prijatých projektov.
„Každé mesto má svoj problém. Nečudujme sa. Mesto ako organizmus rastie, mení sa, je determinové časom, dobou, svojimi obyvateľmi. Pravidelne potrebuje opravu, intervenciu, zásah. Architekti a urbanisti hľadajú riešenia. Občas ich nájdu, občas nie. Nestáva sa však často, aby obyvateľ mesta hľadal riešenie sám. Projekt Mestské zásahy Trnava 2016 je presne o tom“, hovorí architekt Michal Burák z občianskeho združenia UzemnePlany.sk, ktoré sa podieľa na organizácii trnavských zásahov.
Výstava je pripravovaná v spolupráci s Galériou Jána Koniarka. Koncepčne ju pripravuje kurátor Filip Krutek, ktorý dodáva: „V rámci dramaturgie Galérie Jána Koniarka v Trnave je výstava špecifickým projektom, ktorý má ambíciu vytvoriť miesto stretu viacerých záujmov: od mestských úradníkov, obyvateľov mesta, ale aj nezávislých odborníkov z oblasti architektúry a umenia. Zároveň je spoločne s katalógom projektov spôsobom, ako ukázať zástupcom mesta, aké by mohli byť ďalšie možnosti pri tvorbe a rozvoji verejného priestoru.“

Ďalšie podrobnosti o výstave a vernisáži nájdete na:
www.facebook.com 

Výstavou a vydaním katalógu sa však Mestské zásahy Trnava 2016 rozhodne nekončia. Už 15. júna sa uskutoční prednáška Richarda Procika zo spoločnosti Siemens Slovensko o konceptoch smart cities, ktoré by sa mohli uplatniť aj u nás. Ďalšie aktivity budú prebiehať aj v nasledujúcich mesiacoch.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, TrnaskýHlas.sk, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.

Tlačová správa: OZ Publikum

Lokalita

GPS:
N 48.378089641350016 / E 17.590093913244573

1.6.2016 15:16

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová