Mesto Trnava

Významná cyklotrasa spojila Zelenečskú s Námestím SNP

Cyklotrasa popri nemocnici na Ulici Andreja Žarnova je prakticky dokončená, cyklisti ju vďaka priaznivému počasiu využívajú už od decembra.
 
Ide o dôležitú súčasť jedného z najvýznamnejších cyklistických ťahov v našom meste. Prepojením na cyklochodník na Zelenečskej došlo k bezpečnému a úplnému prepojeniu Linčianskej s centrom aj pre cyklistov
 
 
Celková dĺžka trasy je bezmála 839 metrov so základnou šírkou 2,5 metra. Povrch je väčšinou z asfaltového betónu červenej farby. Zujímavosťou sú čiernobiele oddeľovače cyklistickej cestičky od cesty.
 
„V Trnave sme oddeľovače s názvom Zebra využili prvýkrát. Zaujímavé sú nielen vzhľadom a tým, že sú vyrobené zo stopercentne recyklovaného PVC, ale sú aj veľmi bezpečné. Prispievajú k tomu ich reflexné prvky a tiež tvar slzy, vďaka ktorému pri kolízii s autom nehrozí poškodenie oddeľovača. Zároveň je to bepečnejšie aj pre samotné autá,“ informuje odbor investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave. 
 
 
Cyklotrasa sa začína v priestore okružnej križovatky Tamaškovičova, Zelenečská, Dohnányho a pokračuje po pravej strane cesty. Ďalej prechádza Ulicou Andreja Žarnova pred areálom Fakultnej nemocnice Trnava cez križovatku s Kollárovou ulicou a pokračuje smerom na Námestie SNP, kde sa cyklotrasa končí na existujúcom priechode pre chodcov. 
 
 
 
 
 
„Súčasťou projektu je okrem výsadby stromov na Ulici Andreja Žarnova aj 31 šikmých parkovacích miest na komunikácii, ktorá prepája Hospodársku s Žarnova,“ dopĺňa OIV.
 
Na projekt v hodnote 348 680 eur bez DPH sa Mestu Trnave podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 383 096 eur.
 
 

16.1.2023 15:45

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová