Mesto Trnava

Workshop masteringu pre hudobníkov a prednáška o autorskom práveObčianske združenie Publikum.sk pripravilo na koniec septembra dve vzdelávacie podujatia pre kultúrnu obec. V sobotu 26. septembra sa uskutoční workshop o masteringu v programe Ableton live určený všetkým, ktorí sa venujú hudbe. V utorok 29. septembra to bude prednáška o autorskom práve na Slovensku a novej podobe autorského zákona.
 

Mastering v Ableton live

Na workshope pod vedením Tomáša Farkaša si ukážeme, akými rôznymi spôsobmi môžeme pristupovať k finalizácii svojich skladieb a aké chyby môžeme urobiť pri ich mastrovaní. Povieme si o rôznych druhoch ekvalizérov a iných efektoch, ktoré môžu našej hudbe vdýchnuť nový život, ale zároveň ju celú zničiť. Pokúsime sa odpovedať aj na otázku prečo „nahlas“ nemusí nutne znamenať „dobre“.

Workshop sa uskutoční v sobotu 26. septembra so začiatkom o 14.00 h v dočasnom kultúrnom priestore Berliner.
Účasť je zadarmo, treba sa však zaregistrovať.

Podrobnosti o podujatí aj registrácii nájdete na adresách:
www.facebook.com 
www.malyberlin.sk


Autorské právo

O autorskom práve na Slovensku a o zmenách, ktoré prinesie nový Autorský zákon, nám príde porozprávať JUDr. Jana Veselská, riaditeľka odboru autorského práva na Ministerstve kultúry SR. Zameriame sa na veci, ktoré sa týkajú priamo umelcov a organizátorov kultúrnych podujatí. Priestor bude aj na otázky.

Prednáška sa bude konať v utorok 29. septembra od 18.00 h v dočasnom kultúrnom priestore Berliner. Vstup zadarmo.

Podrobnosti nájdete na:
www.facebook.com 
www.malyberlin.sk


Workshop aj prednáška sú súčasťou vzdelávacieho programu PUBLIKUM PRO, ktorý je realizovaný vďaka finančnej podpore Nadácie Eset. Cieľom projektu je pomocou prednášok, workshopov a seminárov pomôcť kultúrnej a umeleckej scéne v Trnave rásť a napredovať.

Lokalita

GPS:
N 48.37881294784919 / E 17.58641392247614

24.9.2015 11:55

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová