Mesto Trnava

Začala sa obnova povrchu vozovky na Poštovej, Na hlinách a na Mozartovej

Na Poštovej, Na hlinách a na Mozartovej sa začali práce na obnove povrchu vozovky. Na týchto uliciach mestská samospráva uskutočnila v máji hĺbkovú neinvazívnu diagnostiku georadarom s cieľom zistiť stav jednotlivých vrstiev. Z jej výsledkov vyplynulo, že stav ich podložia je dobrý a v rámci rekonštrukcie postačí výmena starého povrchu za nový z asfaltobetónu.

Poštová ulica dostane nový povrch na 280 metrov dlhom úseku od križovatky s Olympijskou po križovatku so Sibírskou ulicou. Predpokladané finančné náklady sú 81 tisíc eur.
Na Mozartovej ulici bude obnovený 540 metrov dlhý úsek od križovatky s Ulicou J. G. Tajovského po križovatku s Ulicou P. I. Čajkovského, tu sa počíta so sumou približne 102 tisíc eur.
Na hlinách sa obnova týka 115 metrov dlhého úseku od križovatky s Okružnou ulicou po napojenie na vnútroblokovú komunikáciu pred bytovým domom č. 2 – 4, cena prác by mala dosiahnuť 25 tisíc eur.
Na tieto účely  júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva odhlasovali poslanci aktualizáciu rozpočtu mesta s navýšením o 640 tisíc eur na opravu miestnych komunikácií. Na rad by mali prísť ešte ulice Šafárikova a Tajovského, dodávateľ prác potrebných na obnovu vzíde v týchto prípadoch z verejnej súťaže.
Mesto Trnava sa ospravedlňuje za nevyhnutné dopravné obmedzenia spojené s realizáciou prác a ďakuje občanom za pochopenie a tolerantnosť.
Foto: Roman Stacho

Lokalita

GPS:
N 48.392044436066065 / E 17.6033547546142

22.7.2016 16:35

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová

Chcete vedieť, čo je nové?