Mesto Trnava

Začala sa výstavba okružnej križovatky ulíc Bratislavskej a Strojárenskej

Výstavba novej okružnej križovatky ulíc Bratislavskej a Strojárenskej v Trnave sa začala. Cieľom mestskej samosprávy je zvýšiť bezpečnosť a komfort pri prejazde cez tento frekventovaný dopravný uzol. Práce by mali byť ukončené už v polovici decembra.
Križovatka bude štvorvetvová, s vonkajším priemerom 45 metrov, umiestnená sčasti na spevnených plochách jestvujúcej komunikácie. Jedna z vetiev križovatky povedie na plánovaný južný obchvat mesta. Súčasťou výstavby bude aj premiestnenie vodovodu a vysokonapäťového vedenia, realizácia ochrany plynovodu aj slaboprúdových káblov, vybudovanie nového verejného osvetlenia a sadové úpravy.
Výstavba bude rozdelená na etapy tak, aby čo najmenej obmedzovala dopravu. Križovatka bude stále prejazdná v obidvoch smeroch, obmedzenie sa bude týkať najmä napojenia Strojárenskej ulice na Bratislavskú ulicu. V závislosti na jednotlivých etapách bude doprava s pomocou vodorovného a zvislého dopravného značenia presmerovaná na dočasné komunikácie. Vodiči prechádzajúci cez tento úsek by sa však mali pripraviť na nutnosť znížiť rýchlosť.
Zamestnancom závodov v blízkom priemyselnom areáli odporúča Mesto Trnava využívať komunikáciu cez areál bývalých TAZ smerom na ulice Coburgovu a Bratislavskú.
Práce sa budú uskutočňovať počas pracovných dní a sobôt vo dvoch zmenách od 6. do 14. hodiny a od 14. do 22. hodiny.
Predpokladané náklady na realizáciu stavby sú 726 310 eur.


Zväčšiť mapu

7.10.2014 15:46

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?