Mesto Trnava

Začiatok decembra v Trnave patrí prvému literárnemu festivalu Ypsalon

Začiatkom decembra sa po prvýkrát uskutoční trnavský literárny festival pod názvom Ypsalon. Premiérový ročník, ktorý sa bude konať v novom krídle Kopplovej vily Galérie Jána Koniarka na Zelenom kríčku od 3. do 5. decembra, prinesie viac ako zaujímavý program pre všetkých fanúšikov kvalitných kníh, literatúry a slovenských spisovateľov.

Program sa začne vo štvrtok 3. decembra prednáškou o Súčasnej slovenskej literatúre vo filmoch, v ktorej sa pozrieme na tri nedávne tituly Babie leto, Kandidát a Wilsonov. Všetci traja autori literárnych predlôh týchto snímok sa v programe festivalu postupne objavia aj osobne. Hneď po prednáške budeme pokračovať diskusiou s riaditeľmi troch významných slovenských vydavateľstiev, a to s Vladimírom Michalom z Artfora, Aňou Ostrihoňovou z Inaque a Jánom Gregorom z Premedie. Ako literárni hostia sa predstavia Márius Kopcsay a Michal Hvorecký. Večer zakončí koncertom čoraz populárnejšia pesničkárka Martina Javor.
V ďalších dvoch dňoch sa budeme už naplno venovať spisovateľom. Dramaturgia festivalu je postavená tak, že sa vo forme rozhovoru, besedy a čítaní z vybraných diel predstavia práve tí slovenskí spisovatelia, ktorí vydali novú knihu v tomto roku a zároveň patria medzi to najlepšie v súčasnej slovenskej literatúre.
Okrem už uvedených hostí v programe uvidíte aj Veroniku Šikulovú, Petra Krištúfka, Ivana Štrpku, Katarínu Kucbelovú, Agda Bavi Paina, Ballu, Michala Havrana a mnohých ďalších. Každý večer vrcholí koncertom. Popri Martine Javor to bude ešte jazzová formácia Zuzana Mikulcová band a domáca Romanika.

Celý program a postupne aj krátke profily jednotlivých účinkujúcich nájdete na adrese:
www.facebook.com alebo www.malyberlin.sk.

Ypsalon 2015

3. až 5. december, Kopplova vila, Galéria Jána Koniarka

LÍSTKY
• jednodňový: 5 eur
• permanentka v predpredaji: 7 eur
• permanentka na mieste: 10 eur

PREDPREDAJ / Permanentky si môžete zakúpiť na týchto miestach:
• Kníhkupectvo AF, Štefánikova 5
• Galéria Jána Koniarka, Zelený kríček 3
• Turistické informačné centrum, Mestská veža, Trojičné námestie
• Berliner DKP, Pekárska 40 (počas podujatí)

Festival spisovateľov Ypsalon organizuje občianske združenie Publikum.sk. Ďakujeme partnerom: Mesto Trnava, Nadácia Eset, Galéria Jána Koniarka, Kníhkupectvo AF, All Marketing, Trnava-live, Trnavský Hlas, Rádio_FM, Ritual Coffee, rodinné vinárstvo Magula a DV8 brewery.
 

Lokalita

GPS:
N 48.38066214286455 / E 17.582379880117742

20.11.2015 15:13

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte

Kľúčové slová