Mesto Trnava

Začína sa Trnavská hudobná jar 2011

Otvárací koncert podujatia, ktorý sa uskutoční v nedeľu 10. apríla o 19.30 h v Kostole sv. Jakuba, bude venovaný 800. výročiu prvej zachovanej písomnej zmienky o Trnave. Zaznejú tóny vybraných pasáží z oratória Mesiáš od G. F. Händla v interpretácii Trnavského komorného orchestra pod vedením Alžbety Ševečkovej a Miešaného speváckeho zboru Cantica Collegium Musicum z Martina so zbormajstrom Štefanom Sedlickým.
Druhé vystúpenie tohto koncertného cyklu sa odohrá v pondelok 2. mája o 19.00 h v západnom krídle radnice. Komorný večer bude patriť dvom talentovaným huslistkám z Českej republiky – Ivane Kovalčíkovej a Ivane Frajtovej, ktoré vystupujú pod umeleckým menom Due in Eterno. V programe husľového recitálu figurujú skladby od domácich aj zahraničných autorov.
Hlavnou udalosťou tohtoročnej Trnavskej hudobnej jari je 130. výročie narodenia hudobného skladateľa a národného umelca Mikuláša Schneidera Trnavského, ktorý bol vyhlásený za Trnavčana 20. storočia. Slávnostným zakončením festivalu bude preto koncert pod názvom Pocta Mikulášovi Schneiderovi Trnavskému, ktorý sa uskutoční v utorok 24. mája o 19.00 h v Zrkadlovej sieni Divadla Jána Palárika. Na pódiu vystúpia huslista Vladimír Harvan, violista Dimitrij Kopčák, violončelistka Katarína Kleinová, klaviristka Zuzana Suchanová a v jednej zo skladieb bude hosťovať huslistka Lucia Harvanová.

7.4.2011 8:15

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?