Mesto Trnava

Zaži čisté rieky, zaži čistú Parnú

Mesto Trnava sa predošlý rok zapojilo do aktivity First Plogging Slovakia. Tento rok sa pridáva k ďalšej celosvetovej aktivite – Zaži čisté rieky. Tá je zameraná na čistenie riek a vodných tokov a celosvetovo sa jej zúčastní päť kontinentov a veľké množstvo dobrovoľníkov.

Na Slovensku ju organizuje Human Health Institute n. o. – Inštitút pre ľudské zdravie s hlavnou myšlienkou „žiť vedomo“.  Cieľom podujatia je ochrana vzácneho prírodného bohatstva – vody. Organizátori budú čakať na dobrovoľníkov na hlavnom parkovisku pri Kamennom mlyne 27. júna o 14.00 h. Spolu vyčistia tok Parnej. Mesto Trnava zabezpečí ochranné rukavice, vrecia na odpad  a postará sa aj o odvoz odpadu. Z hygienických dôvodov a kvôli zníženiu množstva odpadu si však môžete priniesť aj vlastné rukavice. 

Zúčastniť sa aktivity je možné bez registrácie, stačí prísť v stanovený termín. Všetci, ktorí chcú podporiť čistotu a ochranu našich tokov, sú vítaní. Nielen Parná, ale aj Hron, Dunaj, Žitava či Váh čakajú na svojich dobrovoľníkov.

Viac informácií nájdete v udalosti na Facebooku a na stránke organizátora.
 

23.6.2020 12:46

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?