Mesto Trnava

Zažite festival Učiaca sa Trnava plný inšpiratívnych osobností, diskusií či workshopov

Mesto Trnava už 22. októbra 2021 zažije festival Učiaca sa Trnava, ktorý sa na jeden deň stane miestom plným inšpiratívnych osobností predovšetkým z oblasti vzdelávania  a kultúry. Podujatie sa bude konať na rôznych miestach v centre Trnavy a je určené pre  každého, kto má aktívny záujem o témy učenia (sa) a chce byť človekom, ktorému záleží  na sebarozvoji. Workshopy, prednášky, vystúpenia odborníkov, ale aj zaujímavé diskusie, to všetko vás  čaká v Trnave na Nádvorí, v Malom Berlíne, v Divadle J. Palárika, ale aj na iných miestach v rámci mesta.

Propagovať organizácie, ktorým na vzdelávaní skutočne záleží, má v dynamicky sa  rozvíjajúcom svete v 21. storočí mimoriadny význam. Učenie (sa) je zmenou predchádzajúcej  skúsenosti, a tak je dôležité byť otvorený kreatívnemu mysleniu a novým podnetom. Práve  preto vznikol festival Učiaca sa Trnava, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie ľudí, ktorí  sa chcú vzdelávať alebo pre ktorých vzdelávanie iných je celoživotnou ambíciou.Otvorenie festivalu prebehne o 9.00 hod. na Nádvorí, kde bude pre vás dopoludnia pripravený zážitkový program pre žiakov ZŠ, ale aj aktivity vybraných organizácií.  V Divadle J. Palárika nájdete dva bloky motivačného programu pre študentov SŠ, v ktorých  predstavíme spolu 6 mladých úspešných Trnavčanov. Popoludní sú pre vás pripravené  workshopy, ktoré budú viesť okrem iných aj Daniel Hevier. Ten vám prezradí, ako sa nemusíte  učiť, a aj napriek tomu budete úspešní v škole. Hoaxom a konšpiráciám sa bude venovať Vlado Šnídl. Ak vás skôr zaujíma, ako začať žiť udržateľne a vytrvať, zúčastnite sa  workshopu, ktorý pre vás chystá Baterkáreň – prvé reuse centrum na Slovensku. Vo večerných  hodinách si môžete prísť vypočuť prednášky TEDA – #trnavská_veda z oblasti psychológie s Mgr. J. Blahovou, či vesmíru a prírody so S. Kováčikom (Vedátor). Záver festivalu bude venovaný panelovej diskusii, v ktorej moderátorka Andrea Šprochová privíta hostí z oblasti vzdelávania, kultúry či voľného času.

Na jednotlivé podujatia sa môžete registrovať od 8. 10. 2021 na www.uciacasatrnava.sk, kde nájdete zároveň aj podrobnejšie informácie a ďalší  bohatý program udalosti.


Premiéra promo videa Učiaca sa Trnava sa uskutoční 4. 10. o 17.00 h


 

TS: OZ Lifestarter

4.10.2021 10:18

Komentárov: 0

 

Kľúčové slová