Mesto Trnava

Zbierka Bicykel do každej rodiny štartuje v novom termíne

Mesto Trnava v spolupráci s obchodným centrom na Ulici Ferka Urbánka a partnermi spúšťa od 16. do 31. júla 2020 charitatívnu zbierku Bicykel do každej rodiny.

Zbierka bola v marci z dôvodu prevencie šírenia ochorenia COVID-19 pozastavená. Hoci koronakríza pôvodný termín znemožnila, dobrý úmysel nezastavila. Zbierka sa bude realizovať  na prízemí obchodného centra v pracovných dňoch od 15.00 h do 20.00 h, počas víkendov od 10.00 h do 18.00 h.

Projekt je realizovaný pod záštitou Mesta Trnava, ktoré túto myšlienku aktívne podporuje ako komunikačne, tak aj pomocou pri výbere rodín, ktorým budú bicykle venované. Mať bicykel je túžbou každého dieťaťa a v dnešnej dobe je bežné, že ich počas svojho detstva vystrieda hneď niekoľko. Žiaľ, nie všetky rodiny si ich môžu dovoliť. Len v Trnave sa v núdzi nachádzajú desiatky rodín. Kto vlastní starší či nepoužívaný bicykel, kolobežku alebo trojkolku môže tieto darovať rodinám, ktoré si ich kúpu nemôžu dovoliť. Bicykle sa k rodinám dostanú ešte počas letnej sezóny, kedy ich budú môcť naplno využiť. Revíziu a renováciu bicyklov do funkčného stavu zabezpečí partnerská spoločnosť.

Cieľom projektu je podporiť voľnočasové a športové aktivity sociálne slabších rodín formou zabezpečenia zrenovovaných bicyklov nielen pre deti, ale aj dospelých. A prečo práve bicykle? Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu prináša množstvo výhod. Okrem pozitívnych účinkov na fyzickú i duševnú stránku človeka je šport skvelým prostriedkom na vytváranie nových priateľstiev a stmeľovanie rodín. To býva nesmierne dôležité pre rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkých životných situáciách. 

3.7.2020 14:21

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?