Mesto Trnava

Združenie K8 bude v piatok rokovať v Trnave

Trnava v piatok 11. júna 2021 privíta primátorov slovenských krajských miest. Oficiálne stretnutie Združenia K8, ktorému tento polrok predsedá trnavský primátor Peter Bročka, sa začne o 8.30 h rokovaním na radnici.
Členovia K8 sa budú venovať aktuálnym témam ako pripravované zmeny stavebného zákona a odpadovej legislatívy, rokovať budú aj o finančných dopadoch koronakrízy na samosprávy, pláne obnovy a eurofondoch. Okrem toho sa bude voliť predseda a podpredseda združenia na druhý polrok 2021.

V neoficiálnej časti programu čaká členov Združenia K8 prehliadka Trnavy na zdieľaných elektrobicykloch Trnavského bikesharingu. Primátor Peter Bročka ich prevedie najkrajšími zákutiami Trnavy a predstaví im niektoré z práve rozpracovaných investičných akcií.

O Združení K8

Združenie K8 vzniklo v roku 2006 ako reprezentant a hovorca hlavného mesta Bratislavy a krajských miest, ktoré sú jeho členmi. Jeho hlavným cieľom je hájiť záujmy obyvateľov krajských miest Slovenska pri rešpektovaní ich autonómneho postavenia, aktívne ovplyvňovať rozvoj ich samosprávnych funkcií, zjednocovať postup členov združenia pri vykonávaní im zverených kompetencií a navrhovať vecne príslušným orgánom riešenie problémov samosprávy v súlade s Ústavou SR a zákonmi Slovenskej republiky a s prihliadnutím na Európsku chartu samosprávy.

7.6.2021 21:31

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?