Mesto Trnava

Znovu sa otvoria vínne pivnice

V sobotu 28. októbra od 13.00 do 21.00 hod. budú v centre pozornosti Trnavčanov i návštevníkov Trnavy takpovediac dvaja aktéri. Jedným z nich bude víno a tým druhým vínne pivnice. V Trnave sa uskutoční XV. ročník podujatia Deň vínnych pivníc.

Približne 60 vinárov prevažne z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti ponúkne na degustáciu svoje vína. Takmer v tridsiatich sprístupnených pivniciach bude možné po zakúpení tzv. vínneho pasu ochutnať lahodný mok, ktorého bobule dozrievajú v našich vinohradoch a vďaka starostlivosti vinárov neraz získa ocenenie odbornej i laickej verejnosti. „Hoci Trnava nebola v minulosti až tak spätá s vinohradníctvom ako Pezinok či Modra,“ hovorí predseda Trnavského spolku priateľov vína Vincech, Eduard Krištofovič, „po jej vstúpení do Malokarpatskej vínnej cesty sa postupne vybudovala ,kultúra´ vína a ožili i tradície späté s vinohradníctvom.“

Okrem príjemných ochutnávok vína si mnohí záujemcovia nenechajú ujsť príležitosť navštíviť aj podzemné klenoty Trnavy, z ktorých niektoré nebývajú verejnosti bežne prístupné. Pozvaní syrári a mäsiari so svojimi lahôdkami a pohár vínneho moku v priestoroch dýchajúcich neopakovateľnou atmosférou sú skvelou pozvánkou ako stráviť posledný októbrový víkend.

Pivnica Radničný dvor, Hlavná 1

foto, zdroj: Trnava Tourism

23.10.2017 8:55

Komentárov: 0