Mesto Trnava

Zóny R4 a R5 sa rozšíria na ďalšie ulice Špíglsálu

Od pondelka 18. decembra 2023 začne platiť regulácia parkovania na rozšírených úsekoch rezidentských zón R4 a R5 na Špíglsáli.
Do Zóny R4 sa pridávajú ďalšie časti Hospodárskej, Kalinčiakovej, Štúrovej a Agátovej. Zóna R5 bude tiež doplnená o časti Komenského, Kvetnej, Agátovej, Štúrovej, Matuškovej, Sadovej, Jána Sambucusa a Štefana Cyrila Parráka. Presné vymedzenie nových častí zobrazujú mapky nižšie.

Spoplatnené parkovacie miesta sú vyznačené zvislým aj vodorovným dopravným značením. Na Hospodárskej ulici je k dispozícii aj parkovisko typu B, na ktorom parkujú držitelia parkovacej karty Rezident zóny bezplatne.

Obyvateľom regulovaných zón odporúčame vybaviť si parkovacie karty (online cez webovú aplikáciu DataMesta.trnava.sk alebo osobne v klientskom centre mestského úradu na Trhovej 3). S trvalým bydliskom v R4 alebo R5 (prípadne prechodným, ak ste na trvalý pobyt prihlásení inde v Trnave) môžete získať parkovaciu kartu Rezident zóny na prvé vozidlo v domácnosti len za jedno euro na rok. Za druhé vozidlo ako rezident zaplatíte 99 eur.
Ak ste držiteľom rezidentskej karty, zaplatená úhrada pre Zónu R5 vám zároveň umožňuje parkovanie vozidla aj v Zóne R4 (platí pre držiteľov karty Rezident zóny a Návšteva zóny) a v Zóne B. 

Zdôrazňujeme, že na všetkých záchytných parkoviskách typu B môžu všetci držitelia rezidentských kariet parkovať zdarma a bez limitu. Po zavedení regulácie vo vašej zóne dostanete kredit na bezplatné parkovanie pre vašich návštevníkov. Rezidenti majú tiež možnosť využiť 30 minút parkovania zdarma každý deň v ktorejkoľvek zóne R (sídliská), D alebo H (lokality s rodinnými domami).

Prečítajte si viac o benefitoch nielen pre rezidentov.

Mapa novej časti patriacej do Zóny R4 a parkovisko typu B na Hospodárskej:

Mapa novej časti patriacej do Zóny R5

Ako sa dá zaplatiť za parkovanie?

Parkovanie vo Vašej regulovanej Zóne R5 je spoplatnené v pondelok až v piatok v čase od 8.00 do 18.00 h.
Parkovné je možné uhradiť štyrmi spôsobmi:
1. parkovacia karta (najvýhodnejšia pre obyvateľov spoplatnenej zóny),
2. webová aplikácia DataMesta (výhodná pre krátkodobé parkovanie),
3. parkovací automat,
4. SMS (v tvare Zóna EČV počet hodín, napr. TTR5 TT111AA 2)

O regulácii parkovania

Regulácia parkovania je spôsob, ako vniesť poriadok do mesta preplneného autami. Cieľom je vytvoriť dostatočný počet legálnych parkovacích miest. Vďaka regulácii statickej dopravy sa zvýši bezpečnosť, odstráni sa chaos a uľahčí sa parkovanie pre vás aj vašich susedov.

Viac informácií o parkovaní v meste nájdete na webstránke doprava.trnava.sk.

14.12.2023 13:16

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Kľúčové slová