Mesto Trnava

Zrekonštruované ihrisko na Slávii už otestovali prví malí návštevníci, na Deň detí ich tam bolo ako maku

Zrekonštruované detské ihrisko na Slávii s novým fitparkom odovzdala mestská samospráva do používania ako darček deťom k ich sviatku na Deň detí 1. júna.

Zámerom Mesta Trnavy bolo vytvorenie atraktívneho priestoru na hry spojené s pohybovou aktivitou pre deti od najmenších škôlkarov až po dvanásťročných žiakov. Rovnakú príležitosť budú mať aj dospelí, pre ktorých sú v priľahlom fitparku k dispozícii cvičebné prvky posilňujúce všetky svalové skupiny. Ihrisko je komponované ako okruh tvorený dráhou s gumovým liatym bezpečnostným povrchom, okolo ktorého sú situované detské aktivity postupne podľa veku a chodníkom zo žulových kociek, na ktorý nadväzuje trávnatá plocha. Zatrávnené terénne prevýšenie uprostred poskytuje malým dobrodruhom lepší výhľad na celý areál ihriska.

Pieskovisko, hojdacie auto, rybky, koník, ponorka, šmykľavky, rôzne preliezačky, hojdačky, lezecká stena a „bežecká dráha“ poskytujú deťom množstvo príležitostí nielen na rozvíjanie pohybových schopností, ale aj fantázie. Vítané osvieženie počas horúcich dní poskytujú hmlové trysky v podobe kvetiny.

Foto: E. Ursinyová

Lokalita

GPS:
N 48.38439239541933 / E 17.588870825933782

2.6.2017 12:50

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte