Mesto Trnava

Zrekonštruovaný bežecký ovál na Slávii je už k dispozícii, pribudli aj nové bežecké dráhy

Bežecké trasy v športovom areáli Slávia sú pripravené na používanie. Posledným krokom pred ich kolaudáciou je dokončenie osvetlenia a terénnych úprav.
 
Projekt bežeckých trás je súčasťou veľkého projektu komplexnej revitalizácie Slávie. V areáli športoviska jeho realizáciou pribudli nielen nové bežecké trasy, ale aj šikmá dvestometrová bežecká dráha, zrekonštruovaný vonkajší ovál atletického štadióna, nové osvetlenie, korčuliarska dráha a mobiliár tvorený odpadkovými košmi a lavičkami.
 
 
Povrch bežeckých dráh je z červeného EPDM a PUR materiálu, ktorý zabezpečuje predovšetkým mäkkosť pri dopadoch.
 
 
Vonkajší ovál štadióna získal novú povrchovú vrstvu v podobe jemnejšieho asfaltového koberca vhodného na korčuľovanie. Rovnaký povrch má aj nová dráha pre korčuliarov.
 
 
Na nový bežecký a korčuliarsky okruh okolo futbalových ihrísk sa v zadnej časti areálu napája moderná, dvesto metrov dlhá tréningová bežecká dráha so zmäkčeným povrchom. Tvorená je betónovým tubusom s dvojpercentným stúpaním a na okraji sú schody rôznych sklonov určené na záťažový tréning
 
 
Táto atraktívna novinka bude poskytovať kvalitné podmienky na univerzálnu športovú prípravu širokej verejnosti od detí až po športových reprezentantov. Na jej realizáciu mesto získalo dotáciu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške 100 000 eur.
 
 
 
foto: Peter Bestvina

22.7.2022 14:09

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?