Mesto Trnava

Župná olympiáda stredných škôl Trnavského samosprávneho kraja

Slávnostné otvorenie V. Župnej olympiády stredných škôl Trnavského samosprávneho kraja sa uskutoční 28. apríla o 17. hodine v Mestskej športovej hale.
Účastníkmi olympiády sú víťazné družstvá z okresných kôl školských športových súťaží vo futbale, volejbale, hádzanej, basketbale, florbale, silovom päťboji a jednotlivci. Na olympiáde sa predstavia aj ukážkové športy – halové veslovanie, karate, džudo a cyklistika. Víťazi postúpia na olympiádu Gaudeamus igitur 2011, ktorá sa uskutoční v Trnave 23. a 24. júna.
V predvečer olympiády pripravil Trnavský samosprávny kraj spolupráci s občianskym združením Spoločnosťou Ferdinada Martinenga (SFM) stretnutie športovcov a olympionikov v Bratislave, na ktorom sa zúčastnili predseda TTSK a prvý československý karatista s medailou z ME Tibor Mikuš, chodec a chodecký tréner zlatého medailistu Jozefa Pribilinca zo Soulu 1988 Juraj Benčík, prvý slovenský pokoriteľ osemtisícovky, vrchu Nanga Parbat z roku 1971, horolezec Ivan Fiala, krasokorčuliarsky tréner a majster Európy z Budapešti 1955 Ivan Mauer, reprezentant Československa vo veslovaní Ján Žižka, bývalý minister priemyslu ČSFR a reprezentant ČSSR v atletike na stredných tratiach Ján Holčík, bývalý mnohonásobný majster ČSSR v modernom päťboji a predseda Spoločnosti Ferdinada Martinenga Peter Kurhajec a ďalší.
Spoločnosť udelila na stretnutí tri medaily Ferdinada de Martinenga, priekopníka telesnej výchovy, humanistu, pedagóga, šermiara, záchranára a priateľa zakladateľa olympijských hier Pierra de Coubertina. Prvú dostal in memoriam Ladislav Zacharides, humanista, umelec, tréner československých lyžiarov a niekoľkonásobný majster ČSSR v modernom zimnom päťboji, bývalý manžel speváčky Marcely Laiferovej, druhú medailu prevzal Milan Belko, bývalý výborný chodec a chodecký tréner, ktorý pôsobil v Trnave a tretiu Ladislav Čepčiansky, dvojnásobný účastník olympijských hier a vicemajster sveta 1958 v kanoistike. Na stretnutí bol predstavený aj „syn“ Gooolyho, maskota MS v hokeji, so slovenským menom Góly.
Predseda TTSK Tibor Mikuš na záver stretnutia odovzdal Pamätnú medailu predsedu TTSK Petrovi Kurhajcovi za nezištnosť a obetavosť pri presadzovaní olympizmu a rozvoj humanistických tradícií európskeho kultúrneho dedičstva
Organizátormi V. Župnej olympiády stredných škôl Trnavského samosprávneho kraja sú Trnavský samosprávny kraj, Slovenská asociácia športu na školách, Mesto Trnava, Krajský školský úrad v Trnave, Krajská rada SAŠŠ v Trnave v spolupráci s o. z. Kalokagatia na Slovensku v Trnave a ďalšími telovýchovnými subjektmi a školami.
nej olympiády stredoškolákov v Trnavskom kraji.

28.4.2011 9:33

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?