Občan

Seniorská obálka

Trnava je prvým mestom, ktoré občanom ponúka Seniorskú obálku

Seniorská obálka je pomocníkom v krízových situáciách a môže uľahčiť záchranu ľudského života. Ide o tzv. I. C. E. kartu (z anglického In Case of Emergency, teda v prípade núdze).
Jej majiteľ v nej vyplní údaje týkajúce sa jeho zdravotného stavu, napr. aké lieky užíva, na aké choroby sa lieči, aké ma alergie, kedy a kde bol hospitalizovaný a pod.
Súčasťou formulára sú aj kontakty na blízke osoby a na obvodného lekára.

 

 

Seniorskú obálku si môžete vyzdvihnúť na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej 3 na referáte starostlivosti o seniorov (kancelária č. 167 na prízemí) alebo stiahnuť v elektronickej podobe a vytlačiť doma.
 

Dokumenty na stiahnutie:

 

I. C. E. kartu vyplňte, prosím, podľa uvedených pravidiel.

Seniorská obálka – PRAVIDLÁ VYPĹŇANIA

 Seniorská obálka – ČIERNOBIELA VERZIA (dá sa vyplniť v počítači a následne vytlačiť)

 Seniorská obálka – FAREBNÁ VERZIA (určená na vytlačenie a ručné vypísanie)

 

I. C. E. kartu umiestnite na viditeľnom mieste vo vašom byte alebo dome. Buď na dverách chladničky, alebo na vnútornej strane vchodových dverí. Integrované zložky záchranného systému (záchranná služba, hasiči, polícia SR a mestská polícia) sú o umiestnení karty informovaní a budú ju vždy hľadať na týchto miestach. 

  • Idea formuláru nesúceho informácie o zdravotnom stave seniorov je inšpirovaná úspešným projektom z Českej republiky, ktorý funguje na princípe I. C. E. (in case of emergency), čiže „v prípade núdze“ alebo „pre prípad naliehavej pomoci“. Seniorská obálka vznikla ako výstup guľatého stola "Stárneme ve zdraví v Brně". 
  • Trnava je prvým mestom na Slovensku, ktorá toto tlačivo ponúka svojim občanom.


V prípade otázok kontaktujte:Zdravé mesto Trnava
033/32 36 106
zdravemesto@trnava.sk