Mesto Trnava

Z denníka mestskej polície

 

21. 10. 2019 07:00 hod.

TV JOJ – Mestskí policajti pred NRSR. Reportáž na TV JOJ o Mestských policajtoch a výsluhových dôchodkoch, za ktoré bojujú niekoľko rokov v parlamente preložili na stredu 23.10.2019. V stredu sa zúčastníme aj my a našou prítomnosťou podporíme zmenu zákona. Celú reportáž si môžete pozrieť aj na stránke TV joj, prepni na 19.09 minútu:

https://videoportal.joj.sk/krimi/epizoda/67759-krimi

https://www.facebook.com/Boris-Kollar-1464024763918594/

20. 10. 2019 9.00 hod.

A tu je opäť ukážka z minulého týždňa. Takto sa podarilo zaparkovať tým najšikovnejším.

20. 10. 2019 8.10 hod.

Odchytený maltézsky pinč. Hliadka Mestskej polície odchytila na Špačinskej ceste maltézskeho pinča, ktorého odviezla do Trnavského útulku, kde psík čaká  na svojho majiteľa.

19. 10. 2019 12.10 hod.

Hliadka bola na základe žiadosti Hasičského a záchranného zboru Trnava vyslaná na preverenie sťažnosti občana na ulicu Zavarská, kde sa mali podľa oznamovateľa nachádzať suché konáre, ktoré ohrozujú okoloidúcich. Hliadkou Mestskej polície bola vytvorená potrebná fotodokumentácia, ktorá bola ihneď odposlaná na príslušný úrad k ďalšiemu doriešeniu.

16. 10. 2019 11.00 hod.

Hliadka Mestskej polície pri vykonávaní svojej kontrolnej činnosti  zistila, že na ulici Hollého sú poškodené dlažobné kocky, ktoré môžu poškodiť motorové vozidlá. Hliadka vytvorila potrebnú fotodokumentáciu a vec bola odstúpená na ďalšie doriešenie na príslušný referát Mestského úradu v Trnave.

5. 10. 2019 19.40 hod.

Hliadka kolegov odchytila na ulici Jána Hajdóczyho kokeršpaniela, ktorý bol hliadkou prevezený do Trnavského útulku na Orešianskej ceste, kde čaká na svojho majiteľa. 

 15. 10. 2019 10.00 hod.

Hliadka Mestskej polície bola na základe telefonického oznamu vyslaná na ulicu Vančurovú, kde sa mala nachádzať komunikačná závada. Oznam sa zakladal na pravde, dopravné značenie Hlavná cesta, chýbalo na stĺpiku, preto bola hliadkou vytvorená potrebná dokumentácia a vec bola odstúpená na príslušný referát Mestského úradu, ktorý zjedná nápravu.

15. 10. 2019 00.25 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Štefánikovú, kde malo podľa oznamovateľa dochádzať k rušeniu nočného kľudu hudobnou produkciou. Hliadka po príchode na miesto zistila, že prevádzka 69 má otvorené dvere, ktorými sa šíri hudba do okolia, čím dochádza k rušeniu nočného kľudu. Hliadkou bola vyhľadaná zodpovedná osoba, ktorá bola poučená a následne bola zodpovedná osoba vyzvaná o zjednanie nápravy. Zodpovedná osoba vykonala okamžitú nápravu a hliadka odišla z miesta. Sťažnosti sa viac neopakovali.

14. 10. 2019 13.25 hod.

Hliadka pri svojej pochôdzkovej činnosti zistila, že na ulici Zámočnícka je poškodené dopravné značenie – IP 25a a IP 25b (Pešia zóna). Hliadka Mestskej polície vyhotovila potrebnú fotodokumentáciu, spísala úradný záznam, ktorý odposlala na príslušný referát Mestského úradu, ktorý zjedná nápravu.

14. 10. 2019 07.00 hod.

Takéto perličky v parkovaní! Ukážka parkovania v meste z minulého týždňa.

13. 10. 2019 11.32 hod.

Telefonický oznam na stálu službu Mestskej polície, že v odkvapovej rúre je zakliesnený vták. Hliadka našich kolegov po príchode na miesto vtáka vyslobodila a vypustila naspäť do prírody.

12. 10. 2019 20.20 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Hospodárska, kde mal podľa oznamovateľa ležať na zemi muž. Po príchode našej  hliadky na miesto zistili, že sa oznam zakladá na pravde. Nakoľko mal muž zranenú tvár, bola mu privolaná RZP, po prezretí lekárom bol menovaný prevezený na ďalšie ošetrenie do FNsP Trnava.

12. 10. 2019 10.07 hod.

Kolegovia počas vykonávania kontrolnej činnosti zistili, že je na ulici Špačinská poškodené dopravné značenie, ktoré je ohnuté tak, že prekáža chodcom v užívaní chodníka. Hliadkou bola z miesta vyhotovená potrebná fotodokumentácia, spísaný úradný záznam, ktorý bol odposlaný na príslušný referát Mestského úradu Trnava k ďalšiemu doriešeniu.

11. 10. 2019 14.00 hod.

Budil verejné pohoršenie. Telefonický oznam na stálu službu, že pri supermarkete Kaufland leží na zemi muž. Hliadka po príchode na miesto muža prebudila a ten po svojich odišiel domov.

 

10. 10. 2019 16.00 hod.

Opäť jedna z tých služieb, ktoré nás tešia. Hliadky Mestskej polície si po celý čas služby pochvaľovali fanúšikov oboch krajín, hlavne ich disciplinovanosť, nekonfliktnosť a silného športového ducha. Futbaloví fanúšikovia Walesu, ktorí prišli podporiť svoj futbalový tím, sa od poobedných hodín pohybovali v centre mesta, fotili si naše pamiatky, fotili sa so Slovenskými fanúšikmi, dokonca si rezervovali obľúbené podniky v Trnave, v ktorých sa bavili, spievali a dokonca zorganizovali finančnú zbierku na podporu detských domovov v okolí Trnavy. Zábava, dobrá nálada, kľudné prechádzky po meste... presne takýto boli všetci futbaloví fanúšikovia a naši kolegovia boli toho priamo účastní tým, že zabezpečovali pokojný priebeh v meste.

Viac info: https://www.trnavskyhlas.sk/c/27261-fanusikovia-walesu-robia-medzi-sebou-drazbu-dresov-podporia-deti-z-trnavy.htm

Krátke zhodnotenie situácie v meste s kolegami štátnej polície.

Tatko sme mohli stretnúť našich kolegov, ktorí dohliadali na pokojný priebeh v meste.

10. 10. 2019 11.10 hod.

Na stálu službu Mestskej polície sa dostavil starší pán, ktorý bol dezorientovaný a stratený. Stálou službou bol zistený jeho trvalý pobyt a pán bol hliadkou prevezený domov, kde ho už čakala manželka, ktorá si ho prevzala.

10. 10. 2019 11:00 hod.
Pre nás vysoké ocenenie. Dnes sa nám do rúk dostal takýto ďakovný list z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Trnava, za ukážkovú spoluprácu, ktorú predviedli naši kolegovia pri spolupráci so všetkým záchrannými zložkami, 
za ich profesionalitu a chladnú hlavu, ktorá bola veľmi dôležitá pri plnení pokynov.

 

9. 10. 2019 18.32 hod.

Telefonický oznam na stálu službu Mestskej polície, že na ulici Tajovského spadol muž na cestnú komunikáciu. Po príchod hliadky na miesto bolo zistené, že bol muž značne pod vplyvom alkoholu a pri páde si udrel hlavu, na základe toho mu bola privolaná RZP, ktorá si muža z dôvodu jeho stavu prevzala do FNsP Trnava na ďalšie pozorovanie.

9. 10. 2019 08.30 hod.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave nás dnes pozvalo ako čestného hosťa na VII. Ročník Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel o „pohár župana na trnavského samosprávneho kraja“. O 08:45 hod. začne slávnostné otvorenie súťaže, ktoré si môžete prísť na Trojičné námestie pozrieť aj vy. Program a vyhodnotenie súťaže bude trvať až do poobedných hodín a každý divák je vítaný.

9. 10. 2019 09.08 hod.

Neznámy muž priniesol na stálu službu Mestskej polície mobilný telefón, ktorý našiel na ulici Bedřicha Smetanu. Mobilný telefón sa dostal na rúk svojho majiteľa, ktorý sa prišiel na stálu službu na ulici Trhovej informovať, či sa u nás náhodou nenachádza. 

08. 10. 2019 16.20 hod.

Neznáma pani volala na stálu službu Mestskej polície, že na Františkánskej našla malé dieťa, ktoré sa tam potuluje bez rodičov. Po príchode na miesto hliadka o strateného dievčatka zistilo, že dievčatko má 6 rokov a jej meno. Na základe týchto informácií sa stála služba dopátrala k telefónnemu číslu rodičov a hliadka dievčatko previezla k starým rodičom.

7. 10. 2019 18.03 hod.

Telefonický oznam na stálu službu Mestskej polície, že na ulici Šafárikovej pred vchodom leží neznámy muž. Hliadka po príchode na miesto zistila, že sa oznam zakladal na pravde, muž bol značne pod vplyvom alkoholu, nekomunikoval a mal tržnú ranu na hlave. Hliadka z dôvodu bezpečnosti muža privolala RZP, ktorá muža odviezla na potrebné ošetrenie do FNsP Trnava.

4. 10. 2019 13.59 hod.

V dnešný deň mali kolegovia dosť práce s neposlušnou labuťou, ku ktorej sa museli niekoľko krát počas dňa vrátiť. Prvý oznam na stálu službu Mestskej polície nahlásil, že na severnom obchvate sa po vozovke pohybuje labuť. Hliadka labuť odchytila a previezla ju na pole, kde bola labuť v bezpečí. Po par hodinách prichádza ďalší telefonát, ktorý má ten istý obsah a to labuť na severnom obchvate.  Kolegovia labuť znova odchytili a previezli na pole, kde mala byť znova v bezpečí. Po hodinke ďalší telefonický oznam, ktorý mal totožný obsah – labuť na severnom obchvate. Tato neposlušná labuť sa chodila ku krajnici vozovky „hostiť“ na vysypanej kukurici. Hliadka labuť opäť previezla, ale tento krát stála služba upovedomila správu ciest, ktorá zabezpečila odpratanie cesty, čím sme odlákali labuť, ale preventívne sme zjednali nápravu na ceste, na ktorej mohla byť spôsobená nehoda, pretože zviera na frekventovanej ceste môže spraviť riadny chaos. 

3. 10. 2019 15.00 hod.

Minulý týždeň sa v Poľskom meste Zabrze odohral 20. ročník Medzinárodného futbalového turnaja mestských polícií „Stráži Mundurových“. Vzorná reprezentácia mesta Trnava v silne obsadenom futbalovom turnaji, za účasti mužstiev republikovej polície, hasičského záchranného zboru a Stráži mjestských v Poľsku obsadila krásne 2. miesto. Finálový zápas sme prehrali po remíze 1:1 s hasičským záchranným zborom na jedenástky 3:2.  Kolegovia sa nemusia hanbiť za krásny výkon a my im gratulujeme ku krásnemu umiestneniu v turnaji.

2. 10. 2019 21.25 hod.

Oznam z Veterinárnej kliniky Pašek, kde priniesli zraneného malého psíka, ktorý bol nájdený na ulici Ustianskej. Veterinár zistil, že psík má pokúsanú zadnú nohu  a rozkúsaný chvost, z rany mu tiekla krv a bol nutný operačný zákrok, ktorý boli ochotní uhradiť nálezcovia s dobrým srdcom. Pracovník kliniky, ktorý psíka prezrel zistil podľa čipu skutočného majiteľa, ktorý bol privolaný na kliniku za svojim miláčikom a ten bol následne ošetrený.

1. 1. 2019 13.35 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Čajkovského z dôvodu komunikačnej závady. Na danej ulici sa nachádzalo vylomené dopravné značenie, ktoré hliadka vytvorila potrebnú fotodokumentáciu, spísala úradný záznam, ktorý odoslala na príslušný referát Mestského úradu na doriešenie.

1. 10. 2019 07.00 hod.

Týmto chceme v našom kolektíve privítať nového zamestnanca, ktorý bol zaradený do chránenej dielne na kamerový systém. Novému kolegovi praje celý kolektív veľa pracovných úspechov.

30. 9. 2019 15:40

Ako húb po daždi. Na ulici Bottovej pred Základnou školou spozorovala hliadka Mestskej polície poškodenú dopravnú značku, ktorá sa nachádzala na cestnom ostrovčeku. K danej situácii bola vytvorená potrebná fotodokumentácia a spísaný úradný záznam hliadka odposlala na príslušný úrad Mestského úradu. 

30. 9. 2019 09.25 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Dedinskú preveriť telefonický oznam o spadnutom konári.  Hliadka danú udalosť preverila a zistila, že sa oznam zakladá na pravde. Strom sa nenachádzal na ceste, preto hliadka vyhotovila potrebnú fotodokumentáciu a spísala úradný záznam, ktorý odposlala na príslušný referát Mestského úradu v Trnave na doriešenie.

30. 9. 2019 07.00 hod.

Mestská polícia mesta Trnava sa zúčastnila veľmi obohacujúceho školenia na Celoštátnom stretnutí preventistov mestských polícií v Karlových Varoch. V rámci tohto stretnutia bola predstavená práca a činnosť městských polícií,  štýl vykonávania prevencia vo svojich mestách, spolupraca medzi jednotlivými záchrannými zložkami, boli predstavené projekty, ktoré u nich fungujú a hlavne to aká dôležitá prevencia naozaj je.

KYBERKRIMINALITA  - aj toto bola jedna z prednášok, ktoré sme absolvovali. Roman Kohout, ktorý prednášal na veľmi zaujímavú tému z prostredia internetu je zakladateľom projektu Internetem Bezpečně, je príslušníkom Polície ČR, kde sa špecializuje na vyšetrovanie kybernetických trestných činov. Bližšie informácie o projekte, ktorý vytvoril, o hrozbách, rizikách si môžete pozrieť aj na internetovej stránke: https://www.internetembezpecne.cz/author/kohout/


Súčasťou stretnutia bola návšteva – SVĚT ZÁCHRANÁŘŮ -  Centrum zdraví a bezpečí.  Ide o vybudované mestečko, ktoré slúži na výučbu pre školy, rodiny, jednotlivcov, dôchodcovov, ktorí sa tu naučia, ako sa zachovať v krízovej situácii, pri nehode, ako v nej správne reagovať, kam zavolať, naučia sa pravidlá cestnej premávky a to priamo v teréne. Tento areál tvorí niekoľko domčekov (mestská polícia, polícia, domček integrovaného záchranného systému, nemocnica...) práve tu si môžu všetci vyskúšať riziká spojené napríklad s bežným nebezpečím v domácnosti, požiarom, pri topení, ukážu im prvú pomoc, ako aj miestnosť hasičskej stanice, mestskej či štátnej polície, celu, poslušné deti si môžu vyskúšať trenažér, ktoré používajú aj autoškoly. Naozaj sa oplatí kliknút aj na tento odkaz a pozrieť si podrobné informácie, ktoré dané centrum ponúka. 
https://www.svetzachranaru.cz/

              

          

29. 9. 2019 19.25 hod.

Telefonický oznam, že na ulici Okružnej sa pod balkónmi nachádza zranený sokol. Kolegovia sokola našli a previezli na zvieraciu kliniku nachádzajúcu sa na Orešianskej ceste.

29. 9. 2019 16.55 hod.

Odovzdaná peňaženka. Na centrálu Mestskej polície priniesla neznáma pani čiernu látkovú peňaženku, ktorú našla v Bernolákovom parku. V peňaženke sa nachádzali bankomatové karty, preukaz poistenca, finančná hotovosť. Na základe údajov na kartách bola nájdená majiteľka, ktorej bola peňaženka odovzdaná.

 

26. 9. 2019 21.50 hod.

Pi s mierou! Hliadka okrsku Linčianska bola vyslaná na ulicu Zelenečskú, kde sa mal podľa oznamovateľa nachádzať pred ubytovňou na chodníku ležiaci muž. Po príchode hliadky na miesto bolo zistené, že muž je značne pod vplyvom alkoholu, neschopný samostatnej chôdze, bol bez dokladov a nedalo sa s ním poriadne komunikovať. Muž mal zranenie na hlave, preto bola stálou službou privolaná RZP, ktorá muža previezla na vyšetrenie do FNsP Trnava.

 

25. 9. 2019 19.00 hod.

Spolupráca všetkých záchranných zložiek. Naši kolegovia vo včerajších večerných hodinách spolupracovali so záchrannými zložkami pri ochrane obyvateľov Trnavy. Ďakujeme kolegom za svedomitú prácu, ktorú vykonávali. Hliadky obchádzali sídliská, varovali obyvateľov, aby sa nezdržiavali vonku a aby si pozatvárali svoje okna z dôvodu zadymeného ovzdušia.

https://www.facebook.com/100012577394290/videos/789766548119251/?t=0

25. 9. 2019 18.07 hod.

Mestská polícia bola požiadaná z OOPZ Trnava o súčinnosť kvôli „divákom“, ktorí chceli mať ten najlepší výhľad na požiar a svojim postávaním bránili bezproblémovému a rýchlemu vjazdu hasičských áut do areálu TAZ.
O 18.30 hod. bola Mestská polícia požiadaná aj HaZz o súčinnosť  a to pri uzatvorení lávky medzi sídliskom prednádražie a Coburgovou ulicu.
Všetky hliadky Mestskej polície spolupracovali neustále počas služby so všetkými záchrannými zložkami tak, aby nebol nikto ohrozený a neprišlo k zraneniu.

24. 9. 2019 17.05 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu  Terézie Vansovej, kde sa mal podľa oznamovateľa nachádzať zlomený konár zo stromu. Po príchode na miesto hliadka zistila, že sa konár nachádza priamo na ceste a bráni v plynulej jazde. Stála služba Mestskej polície práve preto privolala na miesto HaZz Trnava, ktorá zlomený strom popílila.
 

24. 9. 2019 03.50 hod.

Štátna polícia požiadala o výpomoc a asistenciu pri požiari bytu. Naši kolegovia boli vyslaní na ulicu Golianová v Trnave, kde mali pomáhať pri evakuácii obyvateľov z bytov, z dôvodu ich bezpečnosti. Evakuovaní boli obyvatelia bytov, ktorí sa nachádzali v blízkosti horiaceho bytu.

23. 9. 2019 19.45 hod.

Hliadka na základe telefonického oznamu bola preveriť oznam, že na detskom ihrisku je na šmykľavke rozliata kyselina. Po príchode na miesto hliadka zistila, že na šmykľavke za nachádza neznáma tekutina, ktorá svojou konzistenciou a arómou pripomína SAVO.  Hliadka našich kolegov šmykľavku opláchla čistou vodou a k veci spísala úradný záznam.   Páchateľ sa dopustil priestupku voči §47 odst.1 Priestupky proti verejnému poriadku, zákona číslo 372/1990 Zb. o priestupkoch.  

23. 9. 2019 13.30 hod.

Na centrálu sa v tento deň dostavil občan Srbskej národnosti, ktorý našiel peňaženku ružovej farby. Peňaženka obsahovala hotovosť, rôzne zákaznícke karty a občiansky preukaz, za základe ktorého bola stotožnená majiteľka peňaženky. Stála služba majiteľku kontaktovala a tá si prišla prevziať peňaženku na službu.

 

22. 9. 2019 17.00 hod.

Akcia minulého týždňa „Európsky týždeň mobility“ sa skončila. Počas celého týždňa sme pred radnicou, na nádvorí radnice a na ulici Radlinskej uskutočňovali prednášky, na ktorých sme našim najmenším vysvetľovali pravidlá cestnej premávky. Včera sme asistovali na dopravnom ihrisku, kam prichádzali počas celého dňa deti, ktoré si mohli vyskúšať bicykel, kolobežku, odrážadlo a dozvedieť sa niečo o dopravnom značení, ktoré tam bolo umiestnené a deti si mohli vyskúšať dopravné situácie. Každé dieťa odišlo s jabĺčkom a so sladkou lízankou.  

Ďalšie fotky si môžete pozrieť aj tu: https://www.seredonline.sk/2019/09/22/detske-dopravne-ihrisko-projektu-bezpecne-mesto-znovu-pre-deti-v-trnave/

https://www.seredonline.sk/2019/09/18/detske-mobilne-dopravne-ihrisko-projektu-bezpecne-mesto-znovu-vzdelava-deti-pred-radnicou-v-trnave/

20. 9. 2019 22.15 hod.

Kolegovia boli vyslaní na ulici Hlavnú k ležiacemu  mužovi. Muž sa nachádzal pred radnicou a pri príchode hliadky na miesto, sa pri mužovi nachádzali ľudia, ktorí sa mu snažili pomôcť. Nakoľko mal muž niekoľko zranení, ležal na chrbte, zle komunikoval, nad okom mu tiekla krv, bola mu privolaná RZP, ktorá mu poskytla potrebnú pomoc.20. 9. 2019 20.00 hod.

Prosíme vodičov motorových vozidiel, aby sa pri jazde venovali naozaj len šoférovaniu a hlavne nejazdili po pamäti. Táto nepozornosť dostala vodiča motorového vozidla na ulicu Halenársku, ktorý svojou jazdou v prostismere ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky.19. 9. 2019 15.20 hod.

Aj toto sa stáva. Vjazd autobusu do centrálnej mestskej zóny, kde je zákaz vjazdu vozidiel nad 5t. Vodiči motorových vozidiel, treba si všímať a rešpektovať dopravné značenie!

19. 9. 2019 02.30 hod.

V týchto neskorých nočných hodinách kolegovia na ulici Mikovíniho odchytili malú čivavu. Psík bol prevezený do Trnavského útulku, kde čaká na svojho pána.

 

18. 9. 2019 22.40 hod.

Hliadka našich kolegov bola vyslaná na ulicu Hlavnú, kde sa mal podľa oznamu nachádzať muž ležiaci na zemi. Po príchode na miesto hliadka zistila, že muž je pri vedomí, ale z dôvodu zranenia a krvácajúcej rany, opuchnutej ruky, mu bola hliadkou privolaná RZP, ktorá muža odviezla na vyšetrenie do FNsP Trnava.


17. 9. 2019 07:00 hod.

Milé pracovné ráno. Takto sme dnes v rámci Európskeho týždňa mobility odprevadili PEŠIBUSOM deti do školy. Naša cesta začínala na parkovisku na Kamennej ceste, cez tenisové kurty Fortuna až k cieľu ZŠ na ulici Bottovej. Spolupráca s organizátormi tejto akcie nás veľmi potešila a dúfame, že aj deti mali z toho príjemný zážitok, tak ako my.

16. 9. 2019 06.00 hod.

Európsky týždeň mobility. Presne takto odštartoval tento týždeň v uliciach Trnavy a Mestská polícia sa zapojí tiež. V rámci tohto týždňa „Bezpečne pešo a na bicykli“ bude Mestská polícia pred radnicou vykonávať prednášky o základných pravidlách cestnej premávky, na čo si majú dať deti pozor a ako sa majú správať na cestách. V utorok sa tešíme na deti, ktoré odprevadíme Pešibusom do školy. V nedeľu nás uvidíte na Radlinského ulici, ktorá bude uzatvorená pre motorové vozidlá  a bude sa tam nachádzať dopravné ihrisko, kde sa budú môcť deti zahrať a vyskúšať si rôzne dopravné situácie v praxi. Tešíme sa na všetkých účastníkov.
Viac informácii o Európskom týždni mobility si môžete prečítať na: https://trnava.dnes24.sk/pesibusom-do-skoly-mhd-zdarma-europsky-tyzden-mobility-prinasa-niekolko-noviniek-339397

14. 9. 2019 19.15 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Spartakovskú, kde mal na druhom poschodí ležať muž, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Telefonický oznam sa zakladal na pravde a podľa dokladov totožnosti sa zistilo, že muž síce býva na ulici Spartakovskej a dokonca aj vo vchode, ale nachádzal sa na zlom poschodí. Hliadka preto muža odprevadila do jeho bytu, ktorý si odomkol a odišiel domov.

13. 9. 2019 21.45 hod.

Odchytený psík. Kolegovia na  ulici Orechovej odchytili psíka neznámej rasy, ktorého previezli na Trnavského útulku.


 

13. 9. 2019 19.05 hod.

Telefonický oznam na stálu službu, že občan Trnavy našiel kľúče, ktoré boli zabudnuté vo dverách motorového vozidla. Hliadkou bol podľa evidenčného čísla vozidla zistený majiteľ, ktorý si kľúče na stálej službe prevzal.

12. 9. 2019. 10.15 hod.

Špačinská cesta a ďalší stratený psík, tento krát čivava. Hliadka psíka odchytila a umiestnila v Trnavskom útulku, kde aj tento psík čaká na svojho pána.

12. 9. 2019 09.00 hod.

Kolegovia odchytili ďalšieho psíka. Psík bol odchytený na Zelenečskej ulici a bol rasy Chrt. Hliadka psíka previezla do Trnavského útulku, kde čaká na svojho majiteľa.

11. 9. 2019 10:45 hod.

Fajčenie na nástupišti SAD. Muž sa dopustil priestupku podľa právneho predpisu, ktorým je zakázané fajčiť v prostriedkoch hromadnej dopravy, priestoroch žel. staníc, čakárňach, prístreškoch, krytých nástupištiach a otvorených nástupištiach do vzdialenosti 4 m od plochy nástupíšť. Mužovi bola uložená bloková pokuta vo výške 10€.

11. 9. 2019 06.25 hod.

Telefonický oznam na stálu službu Mestskej polície, že na Malženickej ceste pri letisku sa voľne pohybujú tri kravy. Hliadkou bol zistený a kontaktovaný majiteľ z miestnej AGRO FARMY, ktorý si zvieratá zabezpečil a vybavil odchyt zvierat.

8. 8. 2019 21:00 hod.

Stánky zbalené, kolotoče vypnuté - Tradičný trnavský jarmok 2019 sa skončil. Tento jarmok bol najkľudnejším za posledné roky. Či už zo strany návštevníkov alebo predajcov. Jarmok sa niesol v znamení zábavy, remesiel, hudby a jedla. Naši kolegovia, ktorí od začiatku jarmoku zabezpečovali verejný poriadok v meste, si prácu v tieto náročné dni nemohli vynachváliť  a okrem drobných dopravných priestupkov bol jarmok bezproblémový.
Pridávame pár záberov našich kolegov, ktorých ste mohli v meste stretnút

a dokonca sa s nimi odfotiť

Vidíme sa na rok...

8. 9. 2019 17.05 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Veterná, kde sa mal podľa oznamovateľa nachádzať krkavec, ktorý nevie lietať a nebojí sa ľudí. Kolegovia krkavca odchytili a previezli na stálu službu Mestskej polície. Majiteľ bol nájdený a o 19.40 hod. sa dostavil na centrálu, preukázal sa dokladom  a následne mu bol krkavec odovzdaný.

8. 9. 2019 16.00 hod.

Stratené deti. Aj tento Tradičný trnavský jarmok sa nezaobišiel bez stratených detičiek. Kolegovia v rekordnom čase deti našli a vrátili ich im rodičom, ktorí boli asi viac preľaknutí ako detičky.  

8. 9. 2019 09.00 hod.

Nájdený a odchytený psík. Kolegovia odchytili na ulici Jána Bottu malého ratlíka, ktorý bol prevezený do Trnavského útulku, kde čaká na svojho majiteľa.

7. 9. 2019 20.30 hod.

Nájdená injekčná striekačka. Telefonický oznam, že pri nákupnom centre sa nachádza injekčná striekačka. Kolegovia ihneď vyrazili na miesto, injekčnú striekačku našli, uložili do boxu a bude odovzdaná združeniu STORM, ktorá spolupracuje s Mestskou políciou. Ak by ste si chceli prečítať viac o tomto združení, nech sa páči: http://www.trnava.sk/sk/aktualita/zdruzenie-storm-hlada-novych-spolupracovnikov

7. 9. 2019 15.00 hod.

Zamestnankyňa mestského úradu Trnava priniesla na stálu službu Mestskej polície hnedú koženú peňaženku. Peňaženka bola nájdená na ulici Hlavnej, boli v nej nájdené zákaznícke karty, preukaz poistenca, na základe ktorých bol nájdený majiteľ.

6. 9. 2019 15.00 hod.

Rizikový zápas! Takto bol označený piatkový zápas medzi Slovenskom a Chorvátskom. Čo si mysleli návštevníci Trnavy a naši kolegovia, ktorí boli v tento deň priamo v kontakte s futbalovými fanúšikmi? Všetci si pochvaľovali!
„Fanúšikovia si užívali jarmok, kupovali suveníry, spievali, zabávali sa, nikde nebol žiadny problém.“
„Chalani ste vítaní aj nabudúce!!!“
„Zlatí fanúšikovia!“
A takého ohlasy mali fanúšikovia, ale aj my. Fanúšikovia Chorvátska si naozaj užívali jarmočnú náladu, predfutbalovú eufóriu a meste panovala úžasná atmosféra. Takýchto služieb by sme chceli viac. 
Zábavné video z Trnavy si môžete pozrieť aj na :

https://www.facebook.com/balkanskinavijaci123/videos/1181388832056050/


Viac o futbalových fanúšikoch si môžete prečitať aj tu:

https://www.trnavskyhlas.sk/c/27012-chorvati-robia-v-trnave-svojej-krajine-dobru-reklamu.htm

5. 9. 2019 20.04 hod.

Čo nepotrebujem, to vyhodím kam sa mi zapáči. V tomto duchu konala obyvateľka Trnavy a vyhodila plynový sporák na miesto, ktoré nebolo na to určené. Na základe tejto skutočnosti jej bola hliadkou uložená bloková pokuta.

6. 9. 2019 21.43 hod.

V súvislosti s konaním medzinárodného futbalového zápasu kvalifikácie na Majstrovská Európy medzi Slovenskom a Chorvátskom posilnila Mestská polícia kontrolu verejného poriadku a poslala do ulíc všetky svoje hliadky. Hliadky majú dohliadať na verejný poriadok a bezpečnosť návštevníkov mesta Trnava. Krátkym poučením a taktickým rozložením hliadok sa nachádzali kolegovia v celom meste.


Dnes sme mali pri zabezpečovaní verejného poriadku posilu.


Pri tejto príležitosti vznikla aj táto krásna fotka. Títo ľudia sa starali celý čas o vašu bezpečnosť.

5. 9. 2019 20.00 hod.

Takýto úlovok sa podaril nášmu kolegovi. Počas služby sa nášmu kolegovi splnil sen a okrem stretnutia sa s najlepším hráčom FIFA za rok 2018 s Luka Modričom, sa mu ušiel aj autogram.

5. 9. 2019 10.45 hod.

Športovec mesiaca, aj tak sa dá nazvať vodič motorového vozidla, ktorý svoje motorové vozidlo odparkoval priamo na basketbalovom ihrisku.

4. 9. 2019 21.20 hod.

Hliadka Mestskej polície bola na základe telefonického oznamu vyslaná na Kamennú cestu, odkiaľ bolo Dopravnou Políciou nahlásená dopravná nehoda, pri ktorej prišlo k poškodeniu dopravného značenia a časti verejného osvetlenia. Hliadkou bola vytvorená potrebná fotodokumentácia, spísaný úradný  záznam bol odposlaný na príslušný referát Mestského úradu, ktorý zjedná nápravu komunikačnej závady.

4. 9. 2019 20.05 hod.

Hliadka Mestskej polície bola upozornená hrajúcimi sa chlapcami na hada. Na ulici Limbová, konkrétne na detskom ihrisku sa nachádzal had. Jednalo sa o háďa užovky stromovej, ktorú hliadka odchytila a previezla ju za Trnavu, kde bola vypustená do bezpečia.2. 9. 2019 19.40 hod.

Aj takto sa dá zaparkovať. Hliadka Mestskej polície bola na základe telefonického oznamu vyslaná na ulicu Zelenečská, kde malo podľa oznamovateľa parkovať auto na cestičke pre cyklistov. Vodič motorového vozidla sa dopustil priestupku voči §22 1/l Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky  a to tým, že zastavil na cestičke pre cyklistov.

2. 9. 2019 17.11 hod.

Hliadku Mestskej polície oslovila neznáma žena, ktorá pri Hypermarkete TESCO našla čiernu tašku s dokladmi. Nájdená taška obsahovala doklady, peňaženku a lieky, ktoré patrili občanovi Srbskej republiky. Občan Srbska bol kontaktovaný a pre tašku si prišiel na stálu službu Mestskej polície, ktorá sídli na Trhovej ulici v Trnave.


 

2. 9. 2019 10.05 hod.

Hliadka pri vykonávaní svojej kontrolnej činnosti zistila, že na ulici Františkánskej je vyvalený smetný kôš. Koš bol vytrhnutý z dlažby a pohodený na chodníku. Hliadka Mestskej polície vytvorila k udalosti potrebnú fotodokumentáciu, spísala úradný záznam, ktorý e-mailom odstúpila na príslušný referát Mestského úradu Trnava na doriešenie tejto komunikačnej závady.

2. 9. 2019 07:15 hod.

Prázdniny sa skončili, začal školský rok. Všetky hliadky Mestskej polície v dnešný deň zabezpečovali priechody pre chodcov, ktoré sú v blízkosti materským a základným škôl. Mestskí policajti tak odprevadili našich najmenších na školských zariadení a všetci kolegovci im prajú úspešný štart do nového školského roku.

 

5. - 8. 9.  2019

Vážení návštevníci mesta Trnava a Tradičného trnavského jarmoku 2019. Ako každý rok, ani tento rok nie je výnimka a v meste Trnava sa uskutoční jarmok a dopravné obmedzenia, ktoré s ním súvisia. Prosíme všetkých návštevníkov jarmoku, aby si pri vjazde motorovým vozidlom do centra mesta a jeho blízkeho okolia všímali dopravné značenie, ktoré bude v čase trvania jarmoku dočasne pozmenené. Dávajte pozor, kde svoje vozidlo zaparkujete, pretože môže prísť k dopravným kolíziám, ktorým každoročne čelíme. Kolektív Mestskej polície praje všetkým jarmočníkom, aby si jarmok užili, správne parkovali a v neposlednej rade dávali pozor na svoje malé detičky, ktoré sa tiež ľúbia na jarmoku strácať.
Podrobnejšie informácie nielen o obmedzeniach, ale aj o umiestnení jarmočiska nájdete na stránke mesta Trnava, alebo kliknutím na tento odkaz: http://www.trnava.sk/sk/clanok/tradicny-trnavsky-jarmok-2019

1. 9. 2019 16.30 hod.

Hliadka Okrsku Linčianska bola vyslaná na ulicu gen. Goliána, kde sa mal pri kontajnerovom stojisku nachádzať vyhádzaný starý nábytok. Hliadka zistila, že daná skutočnosť sa zakladá na pravde. Bohužiaľ sa nepodarilo dopátrať k páchateľovi priestupku, vec bola zdokumentovaná, odposlaná na príslušný referát Mestského úradu, ktorý sa postará o odstránenie neporiadku. Páchateľ sa dopustil priestupku voči VZN mesta Trnava tým, že uložil odpad na iné miesto než na miesto určené mestom a za daný priestupok mu môže byť pri vypátraní uložená bloková pokuta až do výšku 33 €.

31. 8. 2019 20.45 hod.

Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustili občania Trnavy, ktorí stáli motorovým vozidlom na pešej zóne.             

31. 8. 2019 03.45 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Hlavnú do Svätého pasáže, kde dochádzalo k rušeniu nočného kľudu. Hliadka po príchode na miesto spozorovala muža, ktorý hral na harmonike, mal okolo seba niekoľko poslucháčov, ktorí s ním spievali do rytmu. Hliadka muža vyzvala o ukončenie rušenia nočného kľudu, čím sa ľudia, ktorý v okolí postávali rozišli a celá situácia sa ukľudnila.

30. 8. 2019 23.45 hod.

Rušenie nočného kľudu. V Rotunde bare nachádzajúceho sa na ulici Kalinčiakova dochádzalo k rušeniu nočného kľudu. Po príchode na miesto hliadka zistila, že v menovanom podniku dochádza na terase k rušeniu nočného kľudu a to hlasnou reprodukovanou hudbou, ktorú si púšťali na terase podniku, čím sa hudba šírila po celom okolí. Po skontaktovaní sa s majiteľom podniku mu hliadka vysvetlila, že sa dopúšťa priestupku, majiteľ hudbu vypol a zákazníkov terasy presunul do interiéru podniku.

28. 8. 2019 09.38 hod.

Nájdená dámska peňaženka.  Zákazníčka predajne LIDL telefonovala na stálu službu Mestskej polície  a oznámila kolegovi, že pred predajňou našla dámsku peňaženku. Na miesto bola vyslaná hliadka Mestskej polície, ktorá peňaženku prevzala, podľa dokladov totožnosti, ktoré sa v peňaženke nachádzali skontaktovali majiteľku a tá si prišla peňaženku vyzdvihnúť.

26. 8. 2019 08.15 hod.

Na základe telefonického oznamu bola vyslaná hliadka kolegov na ulicu Halenárska, z dôvodu poškodenia  povrchu cesty. Oznam sa zakladal na pravde, jazdou po poškodenej ceste sa poškodenie rozširovalo a uvoľnené dlažobné kocky mohli spôsobiť škodu na vozidle alebo ohroziť chodcov. Hliadkou bola komunikačná závada zdokumentovaná, bol spísaný úradný záznam, ktorý bol odposlaný na príslušný referát Mestského úradu v Trnave na odstránenie komunikačnej závady. 

25. 8. 2019 19.30 hod.

Stálou službou bola vyslaná hliadka Mestskej polície  na ulicu Gejzu Dusíka, kde mala byť komunikačná závada. Po príchode hliadky na miesto bolo zistené, že sa oznam zakladá na pravde, v blízkosti kanalizačnej šachty bola naozaj prepadnutá časť chodníka. Hliadka osadila prenosné dopravné značenie, aby neprišlo k úrazu, spísala potrebný záznam, ktorý odposlala na príslušný referát Mestského úradu v Trnave, ktorý zabezpečia nápravu.

25. 8. 2019 12.50  hod.

Na stálu službu bolo telefonicky nahlásené, že vozovka na ulici Cukrová je znečistená blatom. Hliadka po príchode na miesto zistila, že na danej ulici je obrovská mláka vody, ktorá vznikla po prudkých dažďoch a blato na cestu vyplavila. Hliadka k danej udalosti spísala úradný záznam, ktorý odstúpila na príslušný referát Mestského úradu v Trnave k ďalšiemu doriešeniu.

24. 8. 2019 23.20 hod.

Na ulici Františkánskej bol hliadkou Mestskej polície odchytený Jack Russel Terier, ktorého previezli do Trnavského útulku. Psík tam čaká na svojho pána.

24. 8. 2019 20.13 hod.

Hliadka Mestskej polície počas svojej kontrolnej činnosti spozorovala hustý dym, ktorý sa šíril z ulice Mikovíniho. Hliadka okamžite skontrolovala miesto, aby zistila, či sa na mieste nenachádzajú žiadne osoby a prostredníctvom stálej služby kontaktovala HaZZ Trnava. Hliadka Mestskej polície zabezpečovala miesto, aby sa požiar nerozšíril do blízkeho kukuričného poľa, až kým sa na miesto požiaru nedostavila posádka HaZZ, ktorá požiar uhasila.

24. 8. 2019 17.30 hod.

Stála služba vyslala na ulicu J.G.Tajovského hliadku, kde mal ležať na zemi opitý muž. Hliadka Mestskej polície muža našla a z dôvodu, že mal muž poranenia na pravej strane tváre, bola mu privolaná RZP, ktorá muža previezla na ošetrenie do FNsP Trnava.

24. 8. 2019 17.15 hod.

Mestská polícia dostala ďakovný list. Na stálu službu sa dostavila pani z Bratislavy, ktorá sa stratila a nevedela nájsť svoje zaparkované vozidlo. Podľa opisu miesta, bola hliadkou identifikovaná lokalita, a pani bola hliadkou prevezená k svojmu motorovému vozidlu. 

Uverejňujeme pochvalu pre našich kolegov z mestskej polície:

 Váž. členovia mestskej polície,

chcela by som sa zo srdca poďakovať Vaším členom, ktorí mali službu včera (oslovila som ich po 17 hod).

Po vyše hodine hľadania zaparkovania svojho auta, som sa obrátila na členov mestskej polície, priamo v sídle, v centre mesta.

Okoloidúci ma podľa mojej identifikácie pomocou reštauračného zariadenia posielali rôzne, až kým som naozaj nestratila orientáciu.

Unavená a bezradná som sa obrátila na mestskú políciu, ktorá nielenže vedela, kde som zrejme zaparkovala, ale ma aj na miesto doviezla.

Ešte raz srdečná vďaka.

24. 8. 2019 02.10 hod.

Telefonický oznam, že na ulici Štefánikovej dochádza k rušeniu nočnému kľudu. Hliadka po príchode na danú ulicu zistila, že sa oznam zakladá na pravde. V prevádzke Bistro Litovel hrala hudba v exteriérovom sedení a toto sedenie malo byť už o 01.00 hod. zatvorené. Hliadka vyhľadala zodpovednú osobu, ktorú poučila o porušení Všeobecne záväzného nariadenia mesta Trnava. V prevádzke bola okamžite vypnutá hudba a prevádzka bola zatvorená.

23. 8. 2019 16.40 hod.

Na stálej službe zazvonil telefón, že na ulici Vajanského je zaparkované motorové vozidlo, ktoré má otvorené okno.  Stála služba kontaktovala majiteľa vozidla, ktorý si prišiel svoje auto zabezpečiť.

21. 8. 2019 15.42 hod.

Asistencia všetkých záchranných zložiek. Hliadka Mestskej polície Okrsku Linčianska bola vyslaná na ulicu Gen. Goliána, dôvodom bola obava ženy, o bezpečnosť jej suseda, ktorému sa nemôže doklopať. Hliadka po príchode na miesto zistila, že muž sa nemôže hýbať, zle komunikuje a nemá ako otvoriť dvere. Hliadka po všetkých informáciách, ktoré obdržala privolala HaZZ a RZP. Hliadka Mestskej polície sa s pánom v byte snažila celý čas komunikovať, aby vedel, že pomoc je už na ceste a snažila sa ho upokojiť. Po príchode HaZZ, RZP, prišli aj príslušníci OOPZ Trnava, ktorý si prípad prevzali. Príslušníci HaZZ preliezli cez balkón susedy, otvorili vchodové dvere a zistili, že sa muž v byte poškmykol, ostal zakliesnený pod perinákom  a nedokázal sa sám vyslobodiť. Poškodený bol ihneď prevezený na ošetrenie do FNsP. Mestská polícia praje skoré uzdravenie.

15. 8. 2019 00.00 hod.

V noci z 15. na 16. augusta bol zamestnancom kamerového systému spozorovaný neznámy muž, ktorý liezol po nápise #TRNAVA na ulici Hlavnej. Hliadka po príchode na miesto zistila, že ide o skupinku turistov z Francúzka, ktorí si vo víre zábavy neuvedomili svoje konanie. Kolegovia Francúzom dohovorili a udalosť vyriešili napomenutím.

14. 8. 2019 19.20 hod.

Hliadka Mestskej polície bola vyslaná na ulicu Cukrová z dôvodu, že sa po danej ulici pohybuje nákladné vozidlo, ktoré má poruchu. Pri kalvárii spozorovala hliadka nákladné vozidlo, ktorému sa iskrilo z návesu. Kolegovia vodiča zastavili, pretože jazdou poškodzoval vozovku a dopravné značenie. Vodič nákladného vozidla s hliadkou komunikoval malátne, motal sa a nevedel formulovať vety. Jeho komunikácia a správanie malo znaky ako po požití alkoholu alebo inej omamnej látky. Stálou službou bola privolaná hliadka PZ SR, ktorá vykonala dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Vodič sa začal sťažovať na bolesti hlavy, ktoré pretrvávajú pár dní. Kolegovia privolali RZP, ktorá usúdila, že zdravotný stav vodiča si vyžaduje prevoz na urgentný príjem do FNsP v Trnave. Bol kontaktovaný zodpovedný  pracovník spoločnosti, pre ktorú vodič jazdil a po dohode s výjazdovým pracovníkom nehôd zabezpečil odstránenie nákladného vozidla. Vodičovi prajeme skoré uzdravenie.

13. 8. 2019 20.40 hod.

Našiel sa detský športový kočík. Na ulici Zelenečská 105 sa našiel detský športový kočík čiernej farby. Na stálu službu volal muž, ktorý uviedol, že sa pred ich vchodovom nachádza celý deň detský kočík a nikto oňho nemá záujem.  Hliadka si kočík prevzala a umiestnila ho na Mestskej polícii, Trhová 2, 917 71 Trnava.

13. 8. 2019 17.16 hod.

Telefonický oznam na stálu službu, že na ulici Juraja Slottu za nachádza v zemi hlboká diera a hrozí, že by sa mohol niekto zraniť. Hliadka po príchode na miesto zistila, že sa v zemi nachádza diera, ktorá je približne 1 meter široká a v prípade pádu do diery by mohlo prísť k zraneniu. Nakoľko sa v okolí diery nachádza zeleň, d

 
Chcete vedieť, čo je nové?