Návštevník

  BLUES MOODS 2019

  Festival

  Trojdňový hudobný festival Blues Moods

  Desiaty ročník medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods oslávia organizátori veľkolepo – troma dňami koncertov na dvoch rozličných pódiách. Po prvýkrát sa predstavia hostia z Poľska a Talianska, pre ktorých to bude zároveň aj slovenská premiéra.
  Tradícia hudobného festivalu Blues Moods začala v roku 2010 z popudu hudobných nadšencov, na podporu a oslavu žánru, ktorému vďačíme za súčasnú podobu populárnej hudby na celom svete. Počas rokov existencie festivalu sa na ňom vystriedalo mnoho významných skupín a jednotlivcov z Austrálie, Európy a USA. Organizátori aj tohto roku stavili na vysoko kvalitný program, plný skvelého interpretačného umenia, ale aj osviežujúcej pódiovej zábavy.
  Prvý festivalový večer otvorí vo štvrtok, 14. novembra 2019 projekt „100° PaRa“ v priestore Vodáreň Craft Bistro. Domáce zoskupenie troch skúsených hudobníkov vzdá hold velikánom a klasikom žánru v ich vlastných aranžmánoch. Pekný priestor Vodáreň Craft Bistra už v minulosti uviedol podporné projekty festivalu Blues Moods.
  Piatkový večer v priestore Kultúrneho centra Malý Berlín v centre Trnavy bude patriť progresívnej blues-rockovej formácii „The Youniverse“. Projekt Tammy Nižňanskej a Jerguša Oravca úspešne boduje na slovenských pódiách a festivaloch. Jerguš Oravec sa už v minulosti predstavil trnavskému publiku vystúpeniami zo svojho sólového projektu. The Youniverse v Trnave vystúpi po prvýkrát, v piatok, 15. novembra so začiatkom o 20.00 h.
  Hlavný festivalový večer prebehne v sobotu, 16. novembra 2019 so začiatkom o 19.00 h v priestore Malého Berlína v centre Trnavy. Štvorhodinový maratón vyvrcholí vystúpeniami štyroch formácii s dvoma zahraničnými skupinami.
  Ako prvý sa publiku predstaví „Tony Bigmouth Pearson“ z Košíc. Sólový projekt gitaristu a speváka Štefana Uhriňáka úspešne zabodoval na súťažiach ako Nové tváre slovenského jazzu 2017 a Slovakian Blues Challenge 2018. Koncertuje na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku.
  Jedinou ženou sobotného večera bude Silvia Josifoska s doprovodnou skupinou „Sitra Achra“. Vynikajúca speváčka, ktorá sa s ľahkosťou pohybuje v rôznych hudobných žánroch predstaví na festivale svoj bluesový repertoár. V jej doprovodnej skupine sa zas diváci môžu tešiť na vynikajúceho  hráča na fúkacie harmoniky Ericha „Boboša“ Procházku. No a fúkacia harmonika bude súčasťou aj dvoch ďalších účinkujúcich.
  Tretím účinkujúcim v poradí bude premiérový hosť z Talianska – „Riccardo Grosso Blues Band“. Skvelý hráč na fúkaciu harmoniku, spevák a „bandleader“ Riccardo Grosso so svojím Blues Band-om úspešne koncertuje po celej Európe. Za pozornosť iste stojí informácia, že pri Riccardovom pobyte v USA mu robil lektora legendárny hráč ocenený cenou Grammy - Charlie Musselwhite.
  Headlinerom  a posledným účastníkom sobotného večera bude skupina „Two Timer“ z poľskej Poznani. V roku 2015 zastupovali poľskú bluesovú scénu na medzinárodnom festivale International Blues Challenge v americkom Memphise. Skupina má vydané štyri CD nosiče a celý rad úspešných vystúpení po celej Európe. Na desiatom ročníku festivalu budú mať svoju slovenskú premiéru.
  Festival Blues Moods je oslavou skladateľských a interpretačných schopností jednotlivcov a skupín v tomto žánri, slúži ako projekt pre uchovávanie nehmotného kultúrneho dedičstva, možnosti trávenia voľnočasových aktivít ako aj inšpirácia pre iné kultúrne aktivity.
  Trojdňový festival sa uskutoční vo štvrtok, 14. novembra 2019 v pivárni Vodáreň Craft Bistro v Trnave so začiatkom od 20.00 h, v piatok a v sobotu v Kultúrnom Centre Malý Berlín v Trnave so začiatkami o 20.00 v piatok a o 19.00 h v sobotu. Vstup na piatkový večer je voľný, na piatkový večer je 8 Eur a sobotný večer 15 Eur. Permanentka na oba koncertné večery sa predáva za cenu sobotného večera v cene 15 Eur. Vstupenky sú k dispozícii na portáli Ticketportal.sk, alebo priamo na mieste konania.


  Tony Bigmouth Person

   


  Two Timer

  14.11.2019 - 16.11.2019

   
  Chcete vedieť, čo je nové?