Návštevník

  Volejbalový turnaj o pohár primátora mesta Trnava

  Šport

  5. -6. septembra 2019
  Mestská športová hala

  V extralige žien Hit UCM Trnava s obmeneným kádrom
   
  Volejbalistky Hit UCM Trnava začali už 4. sezónu v najvyššej súťaži – extralige žien  - v pondelok 19. 8. 2019. Na spoločnom stretnutí v klubovni Mestskej športovej haly sa hlásilo 11 volejbalistiek. Z minuloročného kádra zostali Nina Vasková, Lucia Behúnová, Adriána Límová, Tatiana Grófová, Renáta Vojtechová  a Nicol Kubová. Najvýraznejšou posilou bude po odklepnutí administratívnych záležitostí univerzálka Ivana Povrazníková, ktorá prestúpila do Trnavy z Prešova.
  Po minuloročnej náročnej sezóne, keď sa Hit UCM Trnava podarilo zachrániť v baráži, zostal pri družstve hlavný tréner Rastislav Filípek. Prednedávnom sa stal zároveň i reprezentačným trénerom chlapcov U17, kde bude pôsobiť pri príprave družstva na kvalifikáciu ME v apríly 2020.
  Do realizačného tímu sa k asistentovi Petrovi Václavekovi pripojil i druhý asistent trénera Adrian Červený a skúsený kondičný tréner Radovan Erent.
  Družstvo zložené prevažne z mladých hráčok – študentiek Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave (Nina Vasková, Renáta Vojtechová, Adriána Límová, Sarah Sedlářová) a nitrianskych vysokých škôl prešlo významnou hráčskou premenou. Okrem spomínanej Ivany Povrazníkovej, bude v Hit UCM Trnava pôsobiť i Vanesa Sukovská (COP Nitra) - blokárka, Sabina Živická (Palas VK Levice) – smečiarka a Sarah Sedlářová (MVK Stropkov). Súčasťou družstva je i odchovankyňa trnavského volejbalu Michaela Magulová, študentka 1. ročníka Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave, ktorá bude pôsobiť aj v družstve kadetiek a junioriek Hit Trnava.
  Pôsobiť bude Hit UCM Trnava v dvoch súťažiach. V Slovenskom pohári, kde sa v prvom kole stretne v dvoch zápasoch doma – vonku s VK Kúpele Brusno a v ligovej súťaži za účasti 7 družstiev a reprezentačného výberu.
  Cieľom družstva je zabojovať o 4. – 5. priečku v extralige žien a v Slovenskom pohári sa prebojovať cez 1. kolo.
  Prípravu absolvujú Trnavčanky pod vedením novej kapitánky Niny Vaskovej v domácich podmienkach areálu Slávie, MSH a v lesoch Malých Karpát. Zúčastnia sa na Turnaji o pohár primátora mesta Trnava v dňoch 5. 9. – 6. 9. v Mestskej športovej hale. Následne absolvujú prípravný zápas v Novom Meste nad Váhom 14. 9. 2019 a prípravné zápasy ukončia turnajom 21. 9. - 22. 9. 2019.
  Prvý ligový extraligový zápas sa uskutoční dňa 28. 9. 2019 v sobotu o 18.00 hod. v Mestskej športovej hale, kde privítajú družstvo VK Prešov.

  5.9.2019 - 6.9.2019

   
  Chcete vedieť, čo je nové?