Návštevník

  Živá fotografia / Tableau vivant

  Výstava

  Živá fotografia / Tableau vivan

  Pozvánka na výstavu: Fotografie, ktoré vznikli bez použitia fotoaparátu
  Čepan Gallery
  Štefánikova 3, Trnava
  2. 6. - 15. 7. 2020

   

  Čepan Gallery otvára novú výstavu pod názvom Živá fotografia / Tableau vivant. Predstavuje tvorbu mladej fotografky Ester Šabíkovej, ktorá reprezentuje netradičný prístup k fotografii. Výstavu máte možnosť navštíviť v priestoroch galérie na Nádvorí a to každý deň až do 15. júla.

  Viete si predstaviť vytvoriť fotografiu bez použitia fotoaparátu? Názov výstavy Živá fotografia / Tableau vivant odkazuje na spôsob, akým autorka tvorí. Obraz vzniká priamym kontaktom a pôsobením svetla na fotografický papier, ktorý často vystavuje rôznym poveternostným podmienkam, pôsobeniu dažďa, deformáciám a degradáciám.

  Na fotografický papier ukladá tiež organické materiál, ktorý pod vplyvom času mení svoju štruktúru, hnije, prerastá plesňou. Obraz sa utvorí sám a každý deň sa bude mierne líšiť a vyvíjať. Vytvára tak diela, ktoré sa exponujú počas celého trvania výstavy, vďaka čomu si ich proces budete môcť pozrieť priamo v priestore galérie. Na výstave sa objavia najmä reprodukcie originálov, ktoré prešli pôsobením času a majú už svoju konečnú podobu.

  Čepan Gallery sa nachádza v priestoroch Nádvoria (Štefánikova 3). Výstavu si môžete pozrieť každý deň od 11.00 – 19.00 hod. Vstup je zdarma.

  Výstava je súčasťou programu kultúrneho centra Malý Berlín. Jeho podujatia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava v rámci projektu Malý Berlín 2020.

   

  2.6.2020 - 15.7.2020

   
  Chcete vedieť, čo je nové?