Návštevník

  Baterkáreň - marcový program

  Seminár / Workshop

  Nižšie nájdete program na marec  v Baterkárni, ako vždy plný vašich obľúbených podujatí, ktoré sme rozdelili na kurzy pre malé Baterky, pre dospelých a pre naše milé seniorky a seniorov. Kapacita kurzov je obmedzená a miesta sa rýchlo míňajú, preto s prihlásením nečakajte. Tešíme sa na vás.

  Pre deti
  18. 3. Nauč sa základy šitia a vytvor si handráčika (sobota, 10.00 – 12.00 h)
  Kurz upcyklácie pre naše malé Baterky, ktoré radi vymýšľajú.

  Cena kurzu: 21,90 eur
  Kurz je vhodný pre deti od 8 rokov. V prípade účasti mladšieho dieťaťa je nutný dozor a asistencia rodiča.
  Deti môžete prihlásiť aj na kurz Čarovanie s vlnou: Kurz techniky mokrého plstenia, ktorý sa uskutoční 17. 3. (16.30 – 18.30 h) (viď program nižšie).

  Deti môžete prihlásiť aj na Kurz výroby voskových obrúskov, ktorý sa uskutoční 15. 3. (16.30-18.00 h) (viď program nižšie).


  Pre dospelých

  Cyklus kurzov kreslenia pre začiatočníkov a začiatočníčky
  7. 3. Kresba ceruzkou - zátišie (utorok, 16.30 – 18.30 h)

  Na prvej lekcii z Cyklu kurzov kreslenia pre začiatočníkov a začiatočníčky sa naučíš:

  14.3.  Tieňovanie ceruzkou - zátišie (utorok, 16.30 –18.30 h)
  Na druhej lekcii je ten správny čas chytiť ceruzku a začať tieňovať.

  15.3. Kurz výroby voskových obrúskov (streda, 16.30 – 18.00 h)

  Príďte si vyrobiť udržateľnejšiu verziu plastových vreciek na potraviny alebo tuhé šampóny a mydlá.

  Cena: 17,90 eur
   

  21. 3. Základy portrétu (utorok 16.30–18.30 h)
  Zátišie máme zvládnuté, čo teraz? Poď sa naučiť základy anatómie a proporcií ľudskej tváre.

  28. 3.  Základy figúry (utorok, 16.30–18.30 h)
  Mesačné snaženie uzavrieme lekciou kresby figúry.

  Cena: 84,90  eur / osoba / 4 lekcie
  V cene kurzu je zahrnuté: lektorné, všetky potrebné pomôcky, voda a kávička na osvieženie.
  Jednotlivé lekcie nie je možné zakúpiť po častiach, keďže jednotlivé lekcie na seba nadväzujú.

   

  8.3. Čas pre seba. Kurz výroby voňavej kozmetiky (streda 16.30–18.00h)
  Nájdite si čas pre seba a príďte na kurz výroby voňavej kozmetiky v Baterkárni pri kávičke či čaji. Naučte sa ako si vyrobiť:

  Cena kurzu: 28,90 eur
   

  9.3. Maľovanie technikou akvarelu pre začiatočníkov a začiatočníčky (štvrtok 16.30–18.00 h)
  Oddýchnite si na doobednom kurze maľovania v Baterkárni a odneste si vlastnoručne namaľované umelecké dielo.

  Cena: 24,90 eur

  INTENZÍVNY CYKLUS PATCHWORKU OD ZÁKLADOV
  11.3.  Základy strojového šitia (sobota 10.00 – 12.00 h)
  Naučte sa obsluhovať šijací stroj a odneste si hotový výrobok po 3 lekciách šitia.

  25.3. 2. Skladanie vzorov a zošívanie (sobota 10.00 – 12.00 h)
  Základy šitia máme za sebou, vieme navliecť stroj a ušiť rovný steh.

  8.4. 3. Dokončenie patchworkovej návliečky (sobota 10.00 – 12.00 h)
  V tejto fáze kurzu už budete hotový odborník či odborníčka.

  Cena kurzu: 79 eur/ osoba / 3 lekcie
  V cene kurzu je zahrnuté: individuálne lektorné, všetky potrebné pomôcky počas celého trvania kurzu, kávička, čaj a voda na osvieženie. Kurz nie je možné zakúpiť po častiach, pretože jednotlivé lekcie na seba nadväzujú.

  17.3. Čarovanie s vlnou: Kurz techniky mokrého plstenia (piatok 16.30 – 18.30 h)
  Ak hľadáte v ponuke našich kurzov niečo naozaj výnimočné, kurz plstenia je to pravé.

   

  22.3. Kreatívny kurz šitia pre začiatočníkov a začiatočníčky (streda 10.00-13.00 h)
  Naučte sa obsluhovať šijací stroj a odneste si hotový výrobok za tri hodiny.

  Cena: 39 eur

  Pre seniorov a seniorky
  2.3. Doobedný kurz techniky linorytu (nielen) pre seniorov a seniorky (štvrtok 10.30 – 12.30 h)

  Príďte sa naučiť novú zručnosť na doobedný kurz techniky linorytu, určeným pre seniorky a seniorov, ale aj pre mamičky či oteckov na materskej dovolenke.

   

  Cena: 19,90 eur

  29.3. Maľovanie technikou akvarelu pre seniorov a seniorky (streda 10.30– 12.00 h)
  Oddýchnite si na doobednom kurze maľovania v Baterkárni a odneste si vlastnoručne namaľované umelecké dielo.

  Týždne a swapy v Reuse centre
  28.2. – 4.3. Jarný týždeň detského oblečenia
  Teplejšie, jarné obdobie sa blíži a s ním aj príležitosť prevetrať šatník vašich drobcov a doplniť ho kúskami z druhej ruky, ktoré vás nestoja veľa peňazí. Ak máte zároveň pocit, že detičky rastú ako z vody a neustále kupujete nové oblečenie, nemusíte. Príďte si vybrať kúsky oblečenia či doplnkov pre deti z nášho reuse centra a šetrite cenné zdroje našej planéty, ale aj tie vlastné, finančné.

  4.3. Jarný SWAP detského oblečenia (10.00 – 12.00 h)
  Byť rodičom znamená utrácať nemalú čiastku na hračky a oblečenie, z ktorého aj tak za pár rokov vaše dieťa vyrastie. Príďte vybrať vašim deťúrencom oblečenie z druhej ruky na swap detského oblečenia a doplnkov. Medzi oblečením a doplnkami z druhej ruky nájdete kúsky z kvalitných materiálov či s originálnou potlačou za zlomok sumy, ktorú by ste zaplatili v bežnom obchode. Šetrime spolu cenné zdroje našej planéty, dajme šancu veciam z druhej ruky a šetrite tak aj rodinný rozpočet.
  VSTUPNÉ: zdarma, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 eur.

  7.3. –  11.3. Pravidelný týždeň hračiek a hier
  Deti sa dokážu s jednou hračkou hrať len krátku dobu a potom ich to dokáže omrzieť. Nové hračky na nás vyskakujú  z každej strany a ich kúpa stojí nemalé peniaze. Stále je to jeden z najlepších darčekov, ktorý dokáže vyčariť milovanému dieťaťu či vnúčaťu úsmev. Hračky ako nové a cenovo dostupné nájdete počas tohto týždňa v našom reuse centre. Darujte nový domov už použitým hračkám či hrám pre všetky vekové kategórie, ktoré potešia rovnako, ako tie nové. Stačí nás navštíviť kedykoľvek počas týždňa v čase otváracích hodín. Symbolické príspevky putujú na podporu činnosti centra a občianskeho združenia SaUvedom.

   

  8.3. Pravidelný SWAP kníh (11. 00 – 17.00 h)
  Aj vy dokážete s dobrou knihou stráviť hodiny a hodiny? Rýchlo ju prečítať a pustiť sa do listovania novej? SWAP kníh je ako stvorený pre vás. Navštívte naše reuse centrum, kde nájdete pestrú ponuku kníh pre deti či dospelých za symbolické príspevky. Swap kníh je skvelou príležitosťou, ako nájsť originálny kúsok do vašej domácej knižnice bez toho, aby ste utrácali financie na nové. Týmto spôsobom šetríte nielen vlastné zdroje, ale aj tie prírodné. Rovnako môžete uvoľniť miesto v knižnici u vás doma a knihy, ktoré už nečítate priniesť do reuse centra, kde sa im potešia ďalší návštevníci.

  VSTUPNÉ – zdarma, platíte za to, čo si odnesiete - 1ks/2-5 eur. Tieto symbolické príspevky nám pomáhajú rásť.

  11.3. Pravidelný SWAP hračiek a hier (10.00 – 12.00 h)
  Chcete potešiť svoje deti či vnúčatá hračkou či hrou, za ktorú neutratíte príliš veľa peňazí? Deti sa dokážu s jednou hračkou hrať len krátku dobu a potom ich to dokáže omrzieť. Nové hračky na nás vyskakujú  z každej strany a ich kúpa stojí nemalé peniaze. Stále je to jeden z najlepších darčekov, ktorý dokáže vyčariť milovanému dieťaťu či vnúčaťu úsmev. Na našom swape hračiek a hier nájdete hračky všetkého druhu a pre všetky vekové kategórie za symbolické príspevky. Vaše symbolické príspevky za ne putujú na podporu aktivít nášho občianskeho združenia SaUvedom.

  VSTUPNÉ: zdarma, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5 eur.

  14.3. – 18.3. Jarný týždeň oblečenia pre dospelých
  Chcete si prevetrať šatník s prichádzajúcou jarou a teplejším počasím? V reuse centre vás to nebude stáť ani veľa peňazí. Príďte nájsť originálne kúsky z druhej ruky, ktoré oživia váš šatník. Pokiaľ hľadáte originálne kúsky z kvalitných materiálov, tento týždeň je ako stvorený pre vás! V priestoroch reuse centra bude pre vás pripravená ponuka oblečenia a doplnkov pre dospelých z druhej ruky za symbolické príspevky, ktoré putujú na podporu činnosti centra a občianskeho združenia SaUvedom.

  18.3. Jarný SWAP oblečenia pre dospelých (10.00 – 12.00 h)
  Príďte dať šancu kúskom a doplnkom pre dospelých z druhej ruky u nás v reuse centre. Na  pravidelnom SWAPe oblečenia pre dospelých nájdete originálne kúsky, často ako nové, z druhej ruky, ktorými oživíte svoj šatník a pritom šetríte nielen prírodné zdroje, ale aj finančné. Je to veľmi jednoduchý a zároveň udržateľný spôsob, ktorým si obnovíte šatník bez zbytočného nakupovania nového oblečenia.
  VSTUPNÉ: zdarma, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5eur.

  21.3. – 25.3. Týždeň jarných doplnkov v Baterkárni
  Teplejšie počasie je tu a spolu s ním aj jarné upratovanie šatníka. Ak ste zistili, že vám v ňom chýba tenší svetrík či šatka alebo kardigán, z ktorého ste vyrástli, v našom reuse centre si každý najde, čo hľadá. Príďte si osviežiť jarný šatník doplnkami, ktoré oživia váš outfit! Počas tohto týždňa nájdete v priestoroch nášho reuse centra rozšírenú ponuku rôznych doplnkov pre dospelých. Tešiť sa môžete na bižutériu, opasky, šály, šatky, topánky či kabelky, teplé svetríky, kardigány, ale aj slnečné okuliare. Doplnky si budete môcť osvojiť počas celého týždňa za symbolické príspevky, ktoré putujú na podporu nášho Občianskeho združenia SaUvedom. Nákupom z druhej ruky šetríte okrem prírodných zdrojov aj tie vlastné. Počas tohto týždňa môžete rôzne doplnky taktiež priniesť v max. množstve 2 tašky bežnej veľkosti.

  25.3. SWAP jarných doplnkov v Baterkárni (10.00-12.00 h)
  Hľadáte spôsob ako si osviežiť šatník zaujímavými a originálnymi doplnkami a pritom neminúť veľa peňazí? Nenechajte si ujsť SWAP jarných doplnkov. V našom reuse centre si vyberie každý z ponuky šálov, šatiek, svetríkov či kabeliek a slnečných okuliarov. Oživte svoj outfit doplnkami z druhej ruky a šetrite tak nielen finančné zdroje, ale aj tie prírodné. SWAP je zároveň skvelou príležitosťou ako zodpovedne naložiť s vecami, ktoré už nenosíte alebo nevyužívate a sú ďalej darovateľné. Počas SWAPu môžete doplnky rovnako priniesť, v max množstve 15 kusov.
  VSTUPNÉ: zdarma, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5eur.

  28.3. – 1.4. Jarný týždeň domácich potrieb v Baterkárni
  Ak hľadáte originálne kúsky pohárov, hrnčekov či šálok, ktorými skrášlite svoj príbytok, mali by ste spozornieť. Počas tohto týždňa nájdete v našom reuse centre rozšírenú ponuku doplnkov a potrieb do domácnosti, z ktorej si môžete odniesť všetky predmety za symbolické príspevky. Na svoje si prídu aj milovníci vintage kúskov či zberatelia. Počas tohto týždňa môžete nepotrebné (no stále funkčné a čisté) predmety do reuse centra i prinášať (max. 10ks).

  29.3. Pravidelný SWAP rastliniek a pestovateľských potrieb (11.00-17.00 h)
  Swap alebo inak výmena rastlín je určená pre každého milovníka a milovníčku rastliniek, ktorí / ktorá  si chce obohatiť svoju zbierku rastlín. Ak máte doma rastlinky, sadeničky, klíčky nazvyš a radi by ste ich niekomu podarovali, prineste ich na náš SWAP. Čakať na vás budú nielen rastlinky, ale aj rôzne pestovateľské potreby od iných návštevníkov, ktoré si za symbolické príspevky budete môcť osvojiť. Taktiež môžete priniesť aj nepotrebné črepníky, či rôzne iné, pre vás nepotrebné pestovateľské potreby, ktoré si nájdu nových majiteľov. Tešíme sa na Vás!
  VSTUPNÉ: zdarma, hradia sa odnesené veci - 1ks/2-5eur.

  1.4. Jarný BARTER MARKET
  Po zimných mesiacoch vám opäť prinášame váš a náš obľúbený Barter Market v jarnej edícii. Uskutoční sa 1.4. 2023 od 10.00 do 13:00 v priestoroch našej milej Baterkárne a v prípade priaznivého počasia aj vonku pred jej bránami. Príďte stráviť príjemné dopoludnie pri káve či teplom čaji, zatiaľ čo sa vaše deti zahrajú v detskom kútiku. Barter Market je skvelým spôsobom, ako si zadovážiť potrebné veci z druhej ruky a ušetriť tým cenné zdroje (svoje i tie prírodné).
  Pri vstupe každý účastník/účastníčka zaplatí symbolické 2€, v rámci ktorých si môže odniesť 1 až 3ks z vystavených predmetov. V prípade, že si účastník/účastníčka vyberie viac kusov, dopláca za ne nasledovne: 4-10ks – 5 eur, 11-30ks – 10 eur

  Prihláste sa na kurzy na webovej stránke: www.baterkaren.sk
  V prípade otázok nás kontaktujte:
  e-mail: natalia@baterkaren.sk
  tel.č.: +421 911 833 114

  1.3.2023 - 31.3.2023